לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

תודת אורח


מאת: ללא
פורסם: מעריב | שיחות (עמוד 15) - 09/02/1967 (יום חמישי)
משרד הדתות אינו נמנה עם משרדי הממשלה אשר "לקוחותיו" יבקשו לפנק את פקידיו הבכירים במתנות. אולם ההוראה של המנגנון הממשלתי בדבר "איסור קבלת מתנות" חלה גם עליהם. אלא מה? בכל כלל יש יוצא מהכלל.

אחד מאלה היה מנהל המחלקה הנוצרית, ד"ר שאול קולבי, שהתכבד שלשום בביקורו של סגן משלחת הנציגות הפראבוסלבית הרוסית. הלה הביא לו כ "הערכה להארחה" קופסת עץ, מלאכת יד מחוטבת בצורה הדורה, מתנת הארכיבישוף אנתוני.

לפני כמה שבועות, לרגל חג המולד, בא הבישוף בראש משלחת צליינים ממוסקבה לירדן. משם עבר לישראל ועשה בה ארבעה ימים. ד"ר קולבי הקביל את פניו בשם הממשלה, אף סייע להצלחת הביקור. כהוקרה שלח לו, כאמור "מתנה צנועה".

על מכסה הקופסה ציורי כנסיות מפוארות של מוסקבה. המתנה התקבלה בתודה, ונרשמה בין "כלי המשרד ורהיטיו", וזאת למען לא תיחשב לרכוש פרטי. כן לא שכחו לשגר מכתב תודה להגמון הנדיב.

הערות: כל האישים המוזכרים בכתבה הם כאלו שנח זבולוני הירבה לכתוב עליהם, ובפרט על הקשרים בין הכנסיה הרוסית לבין גורמים בישראל, כתבה דומה שפורסמה בעיתון "חרות" מספר שנים קודם: ספר תורה נמסר לרב הראשי של מוסקבה, מחזקת את ההשערה שכתבה זו נכתבה על ידו אף היא.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


מעריב שיחות 1967

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב יפו 30, ירושלים (משרד הדתות (משכנו הישן))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות