לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

הרופאים יסבירו בעית נתיחת המתים


מאת: ללא שם
פורסם: מעריב | מעריב - עמוד אחורי (עמוד 8) - 19/02/1967 (יום ראשון)
כ-800 איש הודיעו להנהלת בית הספר לרפואה בירושלים כי הם מוסרים את גופם, אחרי מותם, לצרכי מחקר. הודעה זו של המתנדבים נמסרה באישור נוטריון.

זאת מסר ד"ר ק. י. מן, מנהל בית חולים "הדסה" בירושלים, בפגישה של הוועדה האקזקוטיבית של מנהלי בתי-החולים בארץ שנפגשה בימים אלו כדי לדון בסערה הציבורית סביב בעיית ניתוחי מתים.

ד"ר מן אישר דברים אלו הבוקר בשיחה עם סופרנו. הוא אף הוסיף, כי הוועדה החליטה לצאת בימים הקרובים בפעולת הסברה מקיפה לציבור הרחב בארץ ובחוץ-לארץ כתגובה על ההאשמות המושמעות נגד הרופאים על-ידי חוגים דתיים.

בינתיים נודע כי "הועדה הציבורית להגנת כבוד האדם" המנהלת את המאבק נגד נתיחת מתים הודיעה על התנגדותה החריפה על ההסדר בין הרבנות לבין הרופאים אלא אם יובטח העקרון כי רק הסכמת קרובי משפחה או הסכמה שניתנה מראש על ידי חולה שנפטר תאפשר ביצוע ניתוח אחרי המוות.

הערות: קרבתו של נח זבולוני לפרופ' קלמן מן מנהל ביה"ח "הדסה", נושא הכתבה, הסגנון, והעובדה שמדובר על נושא בו עסק רבות: ניתוחי מתים מביאים להשערה שכתבה זו נכתבה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


מעריב מעריב - עמוד אחורי 1967

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: הדסה עין כרם, ירושלים (בית הספר לרפואה) | רחוב נתן שטראוס 13, ירושלים (הוועדה הציבורית להגנת כבוד האדם)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות