לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

המינימום ההכרחי ...


מאת: ללא שם
פורסם: מעריב | שיחות (עמוד 10) - 13/11/1967 (יום שני)
עד כה פעלו בירושלים עשר "חברות קדישא". ברם באחרונה ביטל שר הדתות, הד"ר זרח ורהפטיג - על-פי המלצת מועצת בתי-העלמין הירושלמית (היא ארגון-הגג לחברות קדישא השונות) - את רשיון הקבורה שבידי חברה קדישא של העדה הבוכרית. וידה של מועצת בתי העלמין עודנה נטויה. בינתיים המליצה לבטל שני רשיונות נוספים: של העדה הבבלית ושל העדה התימנית.

מספר הקבורות של "חברות קדישא", ש "המועצה" המליצה על שלילת רשיונן, מגיע ל-40 - 70 לשנה, ואילו התקן הוא מאה קבורות. מנהל "חברת קדישא" של העדה הבוכארית, ר' זלמן שמחיוף, עומד להגיש צו-על-תנאי נגד שר הדתות.

יו"ר מועצת בתי העלמין, ר' משה גבירצמן, טוען, כי קיום חברות-קבורה רבות מייקר את הוצאות הקבורה, שהרי חייבות הן להחזיק במשרדים, בנהגים ובמכוניות נפרדים, ואילו "המועצה" שואפת להוזיל את דמי הקבורה.

הנהלת מועצת בתי-העלמין עומדת לקומם את בתי הקברות בהר הזיתים ובחברון, שנחרבו על-ידי הירדנים. היא תקים גדרות מסביבם ותעמיד מצבות סטנדרטיות במקום אלה שניתצו.

הערות: קרבתו של נח זבולוני לגופים המוזכרים בכתבה ובפרט מועצת בתי העלמין עליה כתב רבות וסגנון הכתבה מביאים למסקנה שהיא נכתבה כנראה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


מעריב שיחות 1967

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: הר הזיתים, ירושלים (בית הקברות הר הזיתים) | חברון, פלשתין (בית הקברות היהודי העתיק) | רחוב זוננפלד 42, ירושלים (חברא קדישא של העדה הבוכרית "חסדי דוד") | רחוב יפו 22, ירושלים (מועצת בתי העלמין בירושלים)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.