לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

מחולל "הדף היומי"


מאת: ללא שם
פורסם: מעריב | שיחות (עמוד 10) - 16/11/1967 (יום חמישי)
בימים אלה חל יום פטירתו של הרב מאיר שפירא ז"ל, מייסד הישיבה הגדולה בלובלין ומחולל מפעל "הדף היומי", ומי שהיה מראשי היהדות התורנית בפולין.

זה שלושים וארבע שנים - מאז נפטר, באופן פתאומי, בגיל ארבעים ושש - מתאספים, מדי שנה בשנה, תלמידיו ומוקירי זכרו כדי להעלות קווים לדמותו. בבני-ברק נערכה השבוע מסיבת אזכרה רבת-משתתפים מטעם סניף פועלי אגודת ישראל. מר דוד ויסברוד, מנהל משרד הסעד במחוז תל-אביב שהיה בעבר מתלמידיו ומהמקורבים לו ביותר, העלה את דמותו כמחנך דגול שקנה לו שם במהירות מסחררת בכל רחבי העולם היהודי.

בדבריו עמד על מפעל "הדף היומי" שקישר את כל בית ישראל בתפוצות, כפי שהגדיר זאת הרב שפירא עצמו: נוסע לו יהודי ברכבת מלייפציג להמבורג, מפאריס ללונדון, או מווארשה לבריסל ופוגש ביהודי אחר, היושב אף הוא באותה רכבת ומהרהר. מיד הם מוצאים נושא משותף לשיחה על-ידי עיון ופלפול בדף היומי, מאחר שהסוגיות נהירות לשניהם באותה מידה כיוון שלמדו אותו דף בדיוק ערב לפני כן ...

דפים בנושא:


הערות: נח זבולוני כתב רבות על מפעל "הדף היומי" ועל מייסדו הרב מאיר שפירא, כפי שניתן לראות בכתבות מאוחרות יותר: מפעל חדש: "הדף היומי על טעייפ", עושים שבת לעצמם ועוד, אדם שצויין בכתבה "דוד ויסברוד" הוא למעשה דוד הלחמי, שהוזכר בכתבות אחרות של נח זבולוני. סביר מאוד שגם כתבה זו נכתבה על ידו, לאור העובדות והסגנון הדומים לכתבות האחרות.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


מעריב שיחות 1967

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב רבי עקיבא 63, בני-ברק (סניף פועלי אגודת ישראל)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות