לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

"רשימה שחורה" - במשרד הדתות


מאת: ללא שם
פורסם: מעריב | שיחות (עמוד 10) - 27/12/1967 (יום רביעי)
חלק מ "רשימה שחורה" - אשר תכלול קרוב לאלף שמות של אנשים שעליהם חלו איסורי חיתון בין יהודים - הועבר באחרונה על ידי משרד הדתות לרבנים המורשים לנשואין. מחלקת הרבנות שבמשרד הדתות מכינה רשימה מרכזית, בה יופיעו האיסורים, מסיבות שונות, לבוא בקשרי נשואין לפי ההלכה היהודית. הרבנים, רושמי הנשואין, נתבקשו שלא לרשום לנשואין אנשים המופיעים ברשימה זו.

ברשימה נמסרים הפרטים הבאים על אלה האסורים בחיתון: שם פרטי, שם משפחה, מספר תעודת הזהות והסיבה הגורמת לעיכוב הנישואין (אשת-איש הזקוקה להיתר חליצה, קראית, אסורה לעלמא, ממזרת, גרושה או גיורת האסורות לכהן, נוצריה, נכריה וכו').

החלק הראשון שנשלח עתה לרבנים, כולל את השמות באותיות א-כ, ואילו החלק השני (אותיות ל-ת) יועבר לרבנים בזמן הקרוב. במכתב-לוואי נתבקשו הרבנים להכין כרטסת פנימית, ערוכה ומסודרת לפי אל"ף-בי"ת, כדי שיוכלו לבדוק בנקל את הבאים להירשם לנישואין, או לקבל תעודות רווקות, אם אינם מופיעים ברשימה.

הערות: נח זבולוני כתב מאוחר יותר כתבות המזכירות מאוד כתבה זו: פס"ד הגרושה מבאר-שבע הוכלל ב- "רשימה השחורה" ו- "הרשימות השחורות" .... בנוסף מזכיר נח זבולוני בראיונות איתו את ה "סקופ" שלו על הרשימות השחורות בעת שכתב בעיתון "מעריב" - ומה פוסק על כך הרנ"ז - מאחר וזו הפעם הראשונה בה מוזכר נושא זה בעיתון "מעריב" אין כמעט ספק שכתבה זו נכתבה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


מעריב שיחות 1967

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב יפו 30, ירושלים (משרד הדתות (משכנו הישן))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.