לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

חסידי סטמאר מתפללים לשלום רבם


מאת: ללא שם
פורסם: מעריב | שיחות (עמוד 10) - 27/02/1968 (יום שלישי)
תפילות בלי הפסק ופרקי תהלים בציבור נאמרים ממוצאי שבת בירושלים לשלומו של האדמו"ר הישיש מסטמאר, הרב ר' יואליש טייטלבוים, שחלה קשות בסוף השבוע.

בידיעה טלפונית, שנתקבלה במוצאי שבת בירושלים מניו-יורק, נתבקשו חסידי סטמאר להתפלל ולהשתטח על קברי צדיקים בהר הזיתים ובמירון לשלומו של האדמו"ר, שלקה בחלק מגופו במחלת השיתוק עם כניסת השבת.

מיד עם קבלת הידיעה יצאו חסידי סטמאר בכמה אוטובוסים להר הזיתים - שהאדמו"ר התיר את הביקור שם - ולמירון, כדי להתפלל ול "קרוע קברי צדיקים" ואדמו"רים, כדי שיהיו מליצי יושר לאדמו"ר מסאטמר.

ממוצאי השבת נערכות תפילות בציבור ונאמרים פרקי תהלים בבתי הכנסת ובישיבה של סטמאר. כן נערכה אתמול תפילה מיוחדת מטעם "העדה החרדית" בישיבת מאה שערים בירושלים.

אמש נמסר מניו-יורק כי חל שינוי לטובה במצב בריאותו של האדמו"ר וכי אף התגבר קצת על השיתוק, עד שבמו ידיו הניח אתמול תפילין ...

דפים בנושא:


הערות: קרבתו של נח זבולוני לחוגי העדה החרדית, ו- "נטורי קרתא" בפרט, העובדה המוזכרת בכתבה שהאדמו"ר התיר לחסידיו ביקור בהר הזיתים, ובנוסף התוכן וסגנון הכתבה מביאים למסקנה שכתבה זו נכתבה כנראה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות


Powered By Click for details


מעריב שיחות 1968

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: הר הזיתים, ירושלים (בית הקברות הר הזיתים) | רחוב ישועות יעקב 1, ירושלים (הישיבה הגדולה ותלמוד תורה מאה שערים) | 500 Bedford Avenue, Brooklyn, ניו יורק, ארצות הברית (מגורי האדמו"ר מסאטמר הרב יואליש טייטלבוים - ויליאמסבורג)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות