לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

קרן העדה הספרדית תחלק מילגות ב-40 אלף ל"י - לתלמידים נזקקים בבירה


מאת: ללא שם
פורסם: מעריב | מעריב - עמוד פנימי (עמוד 11) - 03/03/1968 (יום ראשון)
בטקס חגיגי, שייערך ביום שלישי בערב במשרדי ועד העדה הספרדית בירושלים, יחולקו 200 סטיפנדיות בסכום כולל של 40 אלף ל"י לתלמידים תיכוניים נצרכים של משפחות מרובות ילדים מקרב עדות המזרח. בחלוקת המילגות יתכבד שר המשטרה מר אליהו ששון.

יו"ר ועד החינוך של העדה הספרדית, מר ראובן קשאני, מסר לסופר "מעריב", כי זו השנה השלישית שמפעל הסטיפנדיות של ועד העדה הספרדית מחלק מאות מילגות לתלמידים נזקקים. המפעל התחיל בצורה צנועה לפני שלוש שנים, כדי לעזור ולעודד ילדים מבני עדות המזרח בלימודיהם התיכוניים והגבוהים.

מאות המילגות יחולגו הפעם לתלמידי בתי ספר תיכוניים, מקצועיים, חקלאיים, ישיבות תיכוניות ואף לתלמידי האוניברסיטה. תשומת לב מיוחדת מוענקת עתה בהענקת מילגות לבנות של עדות המזרח, כדי לקדם את מעמד הנערה הספרדיה מבחינה חברתית במשפחות אשר לפי מסורת לא דאגו בעבר ללימודי הבנות.

מימון הקרן בא מהקצבות ועד העדה הספרדית, "קרן ארגנטינה" של הקהילות הספרדיות בדרום אמריקה, וכן מבית הכנסת האשכנזי "יבנה" ובית-הכנסת הספרדי "ישא ברכה", השוכנים שניהם בבנין המתיבתא ע"ש הרב עוזיאל ז"ל בשכונת טלביה, המשמשת ישיבה תיכונית למאות נערים מבני עדות המזרח. כן משתתפים במימון גם הקרן לזכר רפאל קוק ז"ל, קרן גמ"ח וארגון של נשים צדקניות של עדות המזרח.

מספר ניכר של מילגות יחולק השנה במיוחד לתלמידי בית הספר המקצועי כי"ח של "אורט" לבנים ובית הספר המקצועי סליגסברג לבנות. כן יחלקו, זו הפעם הראשונה מילגה לבן עדות המזרח המשתלם באמנות, במסגרת "קרן שרת" של האגודה לתרבות ישראל-אמריקה.

קרן המילגות קיבלה השנה מאות פניות נוספות ובקשות עזרה, שלא יכלה להיענות להן מחוסר אמצעים נוספים. על-כן מקווים פעילי הקרן, ובראשם יו"ר הועד הפועל של ועד העדה הספרדית בירושלים, מר דוד סיטון, להכפיל את היקף קרן המילגות לקראת השנה הבאה, כדי שיוכלו ליהנות ממנה תלמידים נזקקים נוספים.

הערות: לנח זבולוני היו מקורות בועד העדה הספרדית בירושלים ולכן הירבה לכתוב עליה, כפי שניתן לראות בקישור הבא. עובדה זו, תוכן וסגנון הכתבה מביאים למסקנה שכנראה נכתבה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


מעריב מעריב - עמוד פנימי 1968

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב החבצלת 12, ירושלים (ועד העדה הספרדית)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות