לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

"רב לוי" - מ "מעשיהו"


מאת: ללא שם
פורסם: מעריב | שיחות (עמוד 10) - 11/03/1968 (יום שני)
שמחה רז, שנענה להזמנתו של ד. ספקטור, קצין חינוך ראשי של בתי-הסוהר, להרצות במחנה "מעשיהו" על דמותו של רבי עקיבא, הלהיב במיוחד את האסירים בסיפוריו על תלמידיו של התנא, אשר הצליחו לקיים בסתר קשר עם רבם, מבלי שהסוהרים הרגישו בכך.

בתום ההרצאה ניגש אליו אסיר אחד, חובש כיפה, שזקן נאה מעטר את פניו, ואמר לו: שפתיים ישק. לאחר שהציג את עצמו כ "רב לוי, רבם של האסירים" (אין להחליפו בר' אריה לוין, "אבי האסירים") - ביקש מן המרצה להצטרף ל "מנין" בתפילת "מעריב".

התברר, ש "הרב לוי" אינו אלא האסיר ערוסי, אשר נידון למאסר עולם בעוון השתייכותו לכנופיית "רצח בע"מ". אסיר-העולם חזר בתשובה ומקפיד על שמירת מצוות, קלות כבחמורות. הועבר באחרונה למחנה "מעשיהו" בשל התנהגותו הטובה. בשנות ישיבתו בכלא הספיק לשנן את התנ"ך, ואף זכה בתואר "חתן התנ"ך של בתי-הסוהר".

הערות: שמחה רז היה מקורב לנח זבולוני, וכפי שהתברר משיחה איתו העביר מדי פעם לנח זבולוני ידיעות שונות. עובדה זו, העובדה שהמאמר מתייחס באופן עקיף לרב אריה לוין, והסגנון מביאים למסקנה שכתבה זו נכתבה כנראה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


מעריב שיחות 1968

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: בית סוהר מעשיהו, רמלה (כלא מעשיהו) | רחוב הרב עוזיאל 111, ירושלים (כתובתו של שמחה רז, בית וגן)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.