לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

"חרם" על טלוויזיה


מאת: ללא שם
פורסם: מעריב | שיחות (עמוד 10) - 03/06/1968 (יום שני)
עוד בטרם הספיקה הכנסת לעסוק בצד התחיקתי של הטלוויזיה הכללית - נזדרז בית הדין של "העדה החרדית" בירושלים, בראשותו של הרב פנחס אפשטיין, לדיון יסודי ב "סכנת הטלוויזיה" ובסיכומו החליט להטיל חרם על כל מי שיכניס לביתו את מכשיר הטלוויזיה, או יחזה בו.

הדיינים של "העדה החרדית" לא הסתפקו בכך, אלא גם הטילו איסור חמור על השכרת דירה, או חנות, לאלה המחזיקים ברשותם מכשירי טלוויזיה, ואף גזרו על הציבור החרדי שלא לעסוק במסחר במכשירים אלה בכל צורה שהיא.

בהחלטתם מביעים רבני "העדה החרדית" את מחאתם הנמרצת נגד "הרשות והשלטון" שנהפכו ל "סוכני שחיתות להכניס כלי מכוער זה לעירנו ולארצנו הקדושה".

הערות: נח זבולוני היה מקורב לחוגי העדה החרדית, וסיקר באופן שוטף את קרבותיהם נגד הציונות וההתפקרות. עם תחילת שידורי הטלוויזיה בישראל, סיקר באופן רציף את מלחמתם של החרדים נגד "המכשיר הטמא". עובדות אלו והסגנון מביאים למסקנה שכתבה זו נכתבה כנראה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


מעריב שיחות 1968

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב נתן שטראוס 26, ירושלים (בית דין צדק העדה החרדית, מזכירות העדה החרדית - בנייני זופניק)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות