לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

"השליחות הכפולה" של אשת המנהיג


מאת: ללא שם
פורסם: מעריב | שיחות (עמוד 10) - 06/06/1968 (יום חמישי)
הגב' רות בן-דוד (בלוי), רעייתו של מנהיג "נטורי קרתא" ר' עמרם בלוי, שיצאה אתמול את הארץ בדרכה לפאריס וללונדון, תפעל שם בשני מישורים - במישור הכספי ובמישור ה ... מדיני.

"השליחות הכספית" הוטלה עליה מטעם מוסד חינוכי לילדים, הנקרא בשם "מגודלים בנעוריהם", שהקים באחרונה בעלה בירושלים. מוסד זה קבע לעצמו - בהשראת ר' עמרם בלוי - תקנות מיוחדות, המחייבות את הילדים, חניכי המוסד, לגדל פאות ולשאת עליהם לבוש ארוך. ר' עמרם בלוי אחראי לניהולו החינוכי של המוסד, ואילו רעייתו, המשמשת עזר כנגדו, אחראית לניהולו ולתקציבו. השליחות הכספית שהוטלה עליה היא - להקים סניפים למוסד במרכזי החרדים באירופה ולאסוף מיליון דולר למען הקמת קרן מיוחדת למוסד.

בתוך כך משתלבת גם תכניתה של הגב' בן-דוד - להקים באחת השכונות החרדיות בירושלים בית-כנסת מרכזי, אשר ישמש "המיבצר הרוחני" של "נטורי קרתא" בארץ ובחו"ל.

"השליחות המדינית" שתמלא הגב' בן-דוד היא - קיום פגישות עם מדינאים צרפתיים, כדי להציג לפניהם את עמדת "נטורי קרתא" ביחס למדינה "הציונית" ולמלחמת ששת הימים ותוצאותיה.

הגב' בן-דוד, שתשהה כחצי שנה בחו"ל, יהיה לה גם "עיסוק צדדי" : מו"מ עם מו"לים בדבר הוצאת ספרה, שנכתב בלשון הצרפתית ותורגם לאנגלית. לפני שנה-שנתיים חיזרו אחרי מולי"ם רבים בעניין הוצאת הספר. אך עתה היא מחזרת אחריהם. מסתבר, כי התפוצה ההמונית של הספרים על מלחמת ששת הימים דחקו את ההתעניינות בספרה של הגב' בן-דוד.

דפים בנושא:


הערות: קרבתו של נח זבולוני לר' עמרם בלוי, והסיקור הנרחב שנתן לנישואיו עם הגיורת רות בן-דוד, כמו זה שנתן לספרה האוטוביוגרפי מביאים למסקנה שכתבה זו נכתבה כנראה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


מעריב שיחות 1968

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב מאה שערים 57, ירושלים (בית הכנסת "קהל יראים" - בית מדרשו של הרב עמרם בלוי)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות