לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

הודעות נשואין - גם בעתון חילוני


מאת: ללא שם
פורסם: מעריב | שיחות (עמוד 10) - 22/07/1968 (יום שני)
את הנרשמים לנשואין במשרדי המועצות הדתיות, או במשרדי הרבנות הראשית בארץ. יש מעתה לפרסם רק בשני עתונים: אחד דתי ואחד חילוני - נאמר בחוזר האחרון שנשלח מטעם מחלקת הרבנות שליד משרד הדתות לכל המורשים לנשואין בישראל.

עד כה היה נהוג - במועצות הדתיות וגופים אחרים המטפלים בענייני נשואין - לפרסם את הבאים להרשם לנשואין, שבועיים לפני המועד שנקבע, בשלושת העתונים הדתיים: "הצופה", "שערים" ו- "המודיע". דבר שעלה לזוג הצעיר שבא להתחתן בהוצאות מיותרות וגרם לפעמים גם רוגז.

מועצת הרבנות הראשית החליטה לפני שלושה חדשים (י"ד באדר), כי מעתה יש לפרסם את הנרשמים לנשואין רק בשני עתונים - ולא בשלושה כפי שהיה נהוג - ומזה אחד דתי ואחד לא-דתי, לפי תור קבוע. רק בימים אלה קיבלו המורשים לנישואין חוזר, המביא את החלטת הרבנות הראשית מלפני שלושה חודשים, שלפיה ינהגו להבא.

יש לציין, כי ה "מונופול" שניתן על-ידי המועצות הדתיות לעתונים הדתיים עורר התמרמרות רבה בקרב הצעירים, אשר רצו שדבר נשואיהם יגיע גם לציבור הלא-דתי. עתה, לאחר שנים רבות, תוקן במידת-מה הדבר.

הערות: קרבתו של נח זבולוני לגורמים המוזכרים בכתבה, וכן עיסוקו בתחום העיתונות (הדתית בפרט), התוכן וסגנון הכתבה מביאים למסקנה שכתבה זו נכתבה כנראה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


מעריב שיחות 1968

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב המלך ג’ורג’ 58, ירושלים (הרבנות הראשית (בשנים 1959-1992) - היכל שלמה)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות