לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

איום בחרם על בעלי טלוויזיה


מאת: ללא שם
פורסם: מעריב | שיחות (עמוד 10) - 08/10/1968 (יום שלישי)
בעלי מקלטי טלוויזיה בירושלים, קיבלו מכתבי אזהרה חמורים שיוציאו את המכשיר מביתם, אחרת ינקטו נגדם באמצעים, עד כדי הוצאת צו פינוי מדירותיהם.

בית הדין של העדה החרדית בירושלים פנה באחרונה לפי רשימה מוכנה שבידו במכתב חריף אל תושבי ירושלים המסורתיים, שהכניסו מכשירי טלוויזיה בבתיהם שיוציאו אותם מיד ללא כל דיחוי, אחרת ינקטו נגדם באמצעים חריפים ביותר: הטלת חרם וכן פנייה אל בעל הבית ולחייבו "לפי דעת תורה" להגיש נגד בעל המקלט תביעה משפטית לצו פינוי על הפרת החוזה.

העדה החרדית מדפיסה חוזה שכירות ובו סעיף מפורט, שאסור להשכיר את הדירה או את הבית לדייר בעל טלוויזיה.

מלחמתם של חוגים אלה בטלוויזיה גרמה לביטולה של תכנית ההקלטה של תפילות ה "סליחות" בשביל הטלוויזיה, שעמדה להיערך במוצאי שבת בבית הכנסת "עדס" של העדה החלבית בירושלים, בהתערבותו של הרב הראשי יצחק נסים ובית הדין של העדה החרדית (נטורי קרתא), שאיים בהטלות חרם על בית-הכנסת והגבאים.

דפים בנושא:


הערות: נח זבולוני היה מקורב לחוגי העדה החרדית, וסיקר באופן שוטף את קרבותיהם נגד הציונות וההתפקרות. עם תחילת שידורי הטלוויזיה בישראל, סיקר באופן רציף את מלחמתם של החרדים נגד "המכשיר הטמא". עובדות אלו והסגנון מביאים למסקנה שכתבה זו נכתבה כנראה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


מעריב שיחות 1968

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב נתן שטראוס 26, ירושלים (בית דין צדק העדה החרדית, מזכירות העדה החרדית - בנייני זופניק) | רחוב באר שבע 1, ירושלים (בית הכנסת עדס)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.