לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

חריגה מנוהג - בגלל ספר


מאת: ללא שם
פורסם: מעריב | שיחות (עמוד 10) - 25/03/1969 (יום שלישי)
מחלקת הכשרות הארצית של הרבנות הראשית חרגה השנה ממנהגה ולא הדפיסה את הקונטרס הדן בדיני פסח, וזאת - בשל סירוב משרד הדתות לממן את הוצאת ספרו של ראש מחלקת הכשרות הארצית, הרב שמעון אפרתי, ולשלוח אותו במקום הקונטרס.

מדי שנה מכין הרב שמעון אפרתי קונטרס הלכות פסח, הנשלח מטעם המחלקה אל משרדי הרבנות, המועצות הדתיות וכו'. השנה שלחה המחלקה לכל אלה הודעה בזו הלשון:
היות וראש מחלקתנו, הגר"ש אפרתי שליט"א, עמוס ביותר, לא היה סיפק בידו להכין השנה קונטרס הלכות פסח. אמנם ביקשנו ממשרד הדתות שיממן משלוח ספרי "שערי הלכה" אשר בו נדפס שער הפסח כהלכתו, אולם לא נענינו. הפעם אנו שולחים לכב' ידיעות והוראות לפסח במודעה הרצופה בזה, ואילו שאר החומר בענייני הפסח פורסם בספר הנ"ל.

הודעה זו עוררה תמיהה ומורת-רוח במשרד הדתות ובחוגי הרבנות.

הערות: נח זבולוני הירבה לכתוב על מחלקת הכשרות של הרבנות הראשית ועל העומד בראשה הרב שמעון אפרתי. עובדה זאת, תוכן וסגנון הכתבה מביאים למסקנה שכתבה זו נכתבה כנראה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


מעריב שיחות 1969

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב המלך ג’ורג’ 58, ירושלים (הרבנות הראשית (בשנים 1959-1992) - היכל שלמה) | רחוב יפו 30, ירושלים (משרד הדתות (משכנו הישן))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות