לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

כניסה לרחבת הכותל - בכרטיסים


מאת: ללא שם
פורסם: מעריב | שיחות (עמוד 10) - 08/06/1969 (יום ראשון)
בהצעה לסגור את רחבת הכותל המערבי בפני מבקרים ומתפללים לחודש ימים, ולהנהיג בשבתות ומועדים שהכניסה למתפללים ליד הכותל תהא לפי כרטיסים, פנה מר שלמה בריד איש ירושלים אל מוסדות וגורמים שונים.

מנהל מחלקת המקומות הקדושים במשרד הדתות, הרב דב פרלא, קיבל באחרונה קובלנות על "ההתמוטטות של החיים הציבוריים בבתי-הכנסת בירושלים הנגרם עם נהירת ההמונים לכותל המערבי". מר בריד קובל כי מאז החלה הנהירה הגדולה לכותל חל מיפנה חמור בציבור המתפללים והמבקרים בבתי-הכנסת בירושלים.

הוא מונה מספר בתי כנסת ידועים בעיר, שהגבאים שלהם נאלצו להתרוצץ ולחפש עשירי למניין בחג השבועות, ובליל הששי של כ"ח באייר בגלל הנהירה לכותל. ראוי לציין כי בבית-כנסת ירושלמי ידוע, בית ברו"ך אשר בשכונות מאה שערים ובית ישראל, לא נערכה תפילת מעריב במוצאי חג השבועות מפאת חוסר מניין, כי כל המתפללים הלכו לכותל המערבי.

לאור זה מציע מר בריד לסגור את שטח הכותל לחודש ימים, ואחר-כך להנהיג כי הביקורים בשבתות וחגים למתפללים ליד הכותל יהיו לפי כרטיסי כניסה. אולי חומרות אלו יצמידו את ציבור המתפללים לבתי-הכנסת הקבועים שלהם וימנעו את כוח המשיכה של הכותל ...

הערות: דב פרלא, מנהל המחלקה למקומות קדושים במשרד הדתות היה ידידו של נח זבולוני, כפי שמצויין בכתבתו ראש ישיבת קמניץ דליטא ובתור שכזה סיפק לו רבות מכתבותיו. סביר מאוד שגם כתבה זו נכתבה על ידי רנ"ז.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


מעריב שיחות 1969

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: הכותל המערבי ירושלים | רחוב יפו 30, ירושלים (משרד הדתות (משכנו הישן))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות