לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

מוהל הוטס מירושלים למול בנו של ממלא-מקום שגריר ישראל בקפריסין


מאת: סופר "מעריב" בירושלים
פורסם: מעריב | מעריב - עמוד אחורי (עמוד 8) - 19/08/1969 (יום שלישי)
המוהל הירושלמי, דוד יעקב וייסברג, כבר הכניס בחייו אלפי - ואולי רבבות - ילדים בבריתו של אברהם אבינו. במקרים לא מעטים אף נאלץ היה לכתת רגליו למרחקים ארוכים כדי להשתתף בטקס המילה, כפי שארע, למשל, בעת השלג הגדול שפקד את ירושלים אשתקד - שעה שהמוהל נאלץ ללכת ברגל ממרכז ירושלים ועד ביה"ח "הדסה", מרחק קילומטרים רבים, כדי למלא את מצוות המילה.

אתמול עשה המוהל הירושלמי הוותיק את הדרך הארוכה ביותר, שכן הוא הוזמן למול את בנו של מ"מ השגריר הישראלי ב ... קפריסין. מ"מ השגריר, מר זאב שתיל, שבנו נולד לפני שבוע ימים בדיוק, שיגר קריאה דחופה למשרד החוץ בירושלים, בבקשה שישלחו מוהל מן הארץ כדי למול את בנו, לאחר שנתברר לו כי ברחבי קפריסין כולה לא יוכל למצוא מוהל.

משרד החוץ פנה אל המוהל וייסברג, המשמש בין השאר כמוהל בבית-החולים "הדסה" בבירה - אך זה היסס אם להיעתר לבקשה, שכן ההלכה אוסרת את היציאה מן הארץ, והוא שמר הלכה זו בקפדנות וטרם יצא לחו"ל. רק לאחר התייעצות עם רבנים, שהבהירו לו כי מחובתו לטוס לקפריסין כדי לקיים את מצוות המילה, יצא אתמול בבוקר המוהל וייסברג בטיסה לקפריסין - הכניס את בנו של מ"מ השגריר בבריתו של אברהם אבינו, ומיד שב בטיסה לירושלים.

הערות: סגנון הכתבה ותוכנה, נוסף לעובדה שנח זבולוני קיבל ידיעות רבות על בית החולים "הדסה" וגם כתב על המוהל יוסף וייסברג מאוחר יותר: אף מילה - בישיבת מרכז הרב, כל אלה מביאים למסקנה שכתבה זו נכתבה כנראה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


מעריב מעריב - עמוד אחורי 1969

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: משכנות האומה, ירושלים (מתחם משרד החוץ (עד שנת 2006)) | 4 IOANNI GRIPARI S.T P.O.B 25159, ניקוסיה, קפריסין (שגרירות ישראל בקפריסין) | הדסה עין-כרם ירושלים
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות