לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

ברכה לישראל - מבודאפשט


מאת: ללא שם
פורסם: מעריב | שיחות (עמוד 10) - 03/09/1969 (יום רביעי)
אחרי הדליקה המיסתורית שפרצה לפני כשבועיים בבית הכנסת הגדול של בודאפשט - דליקה שסיבותיה טרם נודעו, אם כי מהלכות השערות שונות - שרויים יהודי הבירה ההונגרית בפחד מפני הבאות. פחד זה גובר נוכח אווירת השיסוי האנטי-ישראלית, אותה מלבה העיתונות ההונגרית, ואשר רבים משונאי ישראל במדינה זו רואים בה "אורי ירוק" לפורקן לרגשות האנטישמיים שלהם.

באווירת הפחד הזאת יש יהודים רבים, שחדלו באחרונה להתכתב עם קרובים בישראל, כנראה "עד יעבור זעם". אולם לא כולם נוהגים כך. מכתב ברכה לראש השנה נתקבל השבוע אצל הרב שמעון אפרתי, ראש מחלקת הכשרות של הרבנות הראשית בישראל, אשר בתוקף תפקידו ביקר לא אחת בהונגריה. בברכה נאמר, כי השולחים - הנהלת הקהילה החרדית של בודאפשט - מברכים אותו בברכת הצלחה, אושר ובריאות וכו', וכן את מדינת ישראל, "שתלך הלך וגדל עד כי גדול מאד" - בנוסח הפסוק הנאמר על יצחק אבינו (בראשית כ"ו, י"ג).

הערות: נח זבולוני הירבה לכתוב על מחלקת הכשרות של הרבנות הראשית ועל העומד בראשה הרב שמעון אפרתי. עובדה זאת, תוכן וסגנון הכתבה מביאים למסקנה שכתבה זו נכתבה כנראה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


מעריב שיחות 1969

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: Sip utca 12, בודפשט, הונגריה (ארגון הקהילות היהודיות בהונגריה - MAZSIHISZ) | רחוב המלך ג’ורג’ 58, ירושלים (הרבנות הראשית (בשנים 1959-1992) - היכל שלמה)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות