לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

רב צעיר לשכונה ותיקה


מאת: ללא שם
פורסם: מעריב | שיחות (עמוד 10) - 16/10/1969 (יום חמישי)
בעוד רוב עסקני המפלגות שקועים במערכת הבחירות לכנסת ולרשויות המקומיות, נערכו בשכונה הוותיקה של ירושלים, קרית משה, בחירות מסוג אחר. בראשית השבוע נבחר הרב הצעיר שילה רפאל, בן ה-29 לרבה של השכונה.

עם בחירה זו נתגשם חלומו של זקן בית הציונות הדתית, הרב י. ל. הכהן מימון ז"ל (מי שהיה שר-הדתות הראשון בישראל), שהרב רפאל הוא נכדו. הרב מימון ביקש לראות את נכדו-יחידו (בנם של גאולה וח"כ יצחק רפאל) ממלא תפקידים רבניים בישראל. הוא קרא עליו את הפסוק לא יסור שבט מיהודה (מימון) עד כי יבוא שילה. "אני עסקתי מספיק בפוליטיקה" - אמר, "חילך לאורייתא".

למרות גילו יש לו, לרב הצעיר, עבר עשיר בשדה הספרות התורנית והרבצת התורה. הוא ערך עשרות ספרי הלכה ופירסומים תורניים בהוצאת מוסד הרב קוק ופירסם מאמרים ומחקרים. לפני חמש שנים הקים (במסגרת "יד הרב מיימון") בית מדרש גבוה להוראה "בית התלמוד" להכשרת אברכים צעירים לתפקידי הוראה בישראל.

הערות: קרבתו של נח זבולוני לרב שילה רפאל עליו כתב רבות, ואיתו שוחח ארוכות, מגוריו בשכונת קרית משה, תוכן וסגנון הכתבה כל אלה מביאים למסקנה שכמעט אין ספק שהיא נכתבה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


מעריב שיחות 1969

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: שכונת קרית משה ירושלים
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.