לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

"הנפטר" קורא להצביע בעדו ...


מאת: ללא שם
פורסם: מעריב | שיחות (עמוד 10) - 26/10/1969 (יום ראשון)
"תעלול בחירות" - במאבק בין הרשימות הדתיות בירושלים - נעשה בסוף השבוע על ידי עסקני רשימה חרדית. אלמונים - ממתנגדי פא"י - הודיעו לכל סניפי פא"י בירושלים ובארץ, כי עסקן של פא"י, ר' ליפא פישר, בן 45, אב לשבעה ילדים, שבק חיים לכל חי "בנפלו מגג ביתו, בעת שתלה עליו את האות דל"ת המסמלת את רשימת מפלגתו". כן מסרו, כי הלוויתו יוצאת (אתמול) ב- 4 אחה"צ מרחוב שטראוס 19 בירושלים.

ידידיו של ר' ליפא פישר החלו לטלפן לסניף פא"י בירושלים, שעבר בימים אלה ל ... רחוב שטראוס 19. והנה, שם ישב מר ליפא פישר, במטה הבחירות של מפלגתו - והזים בעצמו את השמועה. אחרים, שלא ידעו כי רח' שטראוס 19 הוא הסניף של פא"י, באו "לחלוק כבוד אחרון" לר. ליפא פישר שליט"א, המשמש גם כמדריך במוסד ידוע בירושלים. להפתעתם מצאו, כי האיש חי וקיים.

לאלה שלא הספיקו לבוא לחלוק לו "כבוד אחרון", פירסם מר פישר בעתון "שערים" את המכתב הבא:
אל ידידי בירושלים. היות ותועמלני רשימה ידועה בתעלוליה הפיצו שמועות בירושלים, ששבקתי חס ושלום חיים לכל חי, והזמינו את ידידי לחלוק את הכבוד האחרון, הריני שמח להודיע, להודאה להשם-יתברך, שאני חי, ואם ירצה השם ביום השלישי ט"ז בחשון תש"ל, אלך בשמחה להצביע בעד רשימה דל"ת של פועלי אגודת ישראל, ומזמין את כל ידידי לחלוק לי את הכבוד ולתמוך בעמדתי החיה והקיימת.


הערות: נח זבולוני ציטט רבות כתבות מעיתון "שערים", עובדה זו בנוסף לתוכן וסגנון הכתבה מביאים למסקנה שהיא נכתבה כנראה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


מעריב שיחות 1969

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב פרישמן 64, תל אביב (מערכת בטאון פועלי אגודת ישראל - שערים) | רחוב נתן שטראוס 19, ירושלים (בית הכנסת אהל בנימין)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות