לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

שלונסקי ב "סאוועטיש היימלאנד" - בהכשר גרוזיני ...


מאת: ללא שם
פורסם: מעריב | שיחות (עמוד 10) - 03/11/1969 (יום שני)
בחוברת האחרונה של "סאוועטיש היימלאנד" (10) מתפרסמים דברים משל רז'דן גנצ'אווה ואברהם שלונסקי בקשר להופעת התרגום העברי של "עוטה עור הנמר" לשותא רוסתוילי.

המעניין בדבר הוא, כי הדברים של אברהם שלונסקי, המתפרסמים במדור "דיפדוף בעתונים ובכתבי עת", מצוטטים לא מן המקור הישראלי, אלא מתוך "ליטעראטורולי סאקארטוועלא", כתב-עת גרוזיני, עובדה זו מצויינת לא רק בראש הדברים המוקדשים לסופר הגרוזיני שותא רוסתוילי, אלא גם בסוף הדברים המצוטטים של אברהם שלונסקי. נראה הדבר, כי מערכת "סאוועטיש היימלאנד" ביקשה הכשר לפרסם את דבריו של שלונסקי על-ידי ציטוטם מעיתון גרוזיני כשר.

אגב, ה- "סאוועטיש היימלאנד" מביא גם גלופה משער הספר של שותא רוסתוילי שהופיע בישראל (הוצאת "ספרית פועלים") בתרגומו העברי של בוריס גפונוב, תרגום שזיכהו בפרס טשרניחובסקי.

הערות: נח זבולוני קיבל מדי חודש את גליונות "סאוועטיש היימלנד" ומאמרים רבים נכתבו על פי ידיעות ששאב משם. עובדה זו, סגנון הכתבה והנושא מביאים למסקנה שכתבה זו נכתבה כנראה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


מעריב שיחות 1969

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: 35 Peking St., Tbilisi, גאורגיה (literaturuli sakartvelo) | מוסקבה, רוסיה (קירוב 5 (מוסקבה העתיקה) - מערכת סאוועטיש היימלאנד (משוער))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות