לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

גם הם נכנסים לתמונה ...


מאת: ללא שם
פורסם: מעריב | שיחות (עמוד 10) - 12/11/1969 (יום רביעי)
בית הדין של העדה החרדית בירושלים ("נטורי קרתא") עומד להכריז "חרם" על שופט בית-הדין העליון צבי ברנזון, בשל ההחלטה שהוציא בליל שבת בעניין שידורי הטלוויזיה.

מנהיגי "נטורי קרתא" החליטו להיכנס לתמונה בעניין הטלוויזיה באופן פעיל - וכבר בימים הקרובים תכונס עצרת-מחאה נגד הפעלת הטלוויזיה בשבת ונגד התנהגותו של שופט בית הדין העליון צבי ברנזון. באותו מעמד יודיעו על הכוונה להטיל "חרם". בעת הכרזת ה "חרם" ידליקו, כמקובל, נרות שחורים.

דפים בנושא:


הערות: נח זבולוני היה מקורב לחוגי העדה החרדית, וסיקר באופן שוטף את קרבותיהם נגד הציונות וההתפקרות. עם תחילת שידורי הטלוויזיה בישראל, סיקר באופן רציף את מלחמתם של החרדים נגד "המכשיר הטמא". עובדות אלו והסגנון מביאים למסקנה שכתבה זו נכתבה כנראה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


מעריב שיחות 1969

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב נתן שטראוס 26, ירושלים (בית דין צדק העדה החרדית, מזכירות העדה החרדית - בנייני זופניק) | רחוב חשין 6, ירושלים (משכנו הקודם של בית המשפט העליון - מגרש הרוסים) | מאה שערים, ירושלים (נטורי קרתא)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.