לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

קבלת פנים - ליהדות רומניה


מאת: ללא שם
פורסם: מעריב | שיחות (עמוד 10) - 11/01/1970 (יום ראשון)
יהדות רומניה, המונה מאה אלף נפש, עוקבת בחרדה ובאהבה אחר כל מה שנעשה בארץ, ובמאבק המתנהל פה למען קיומה של האומה - דברים אלה אמר רבה הראשי של רומניה, ד"ר משה רוזן, במסיבת קבלת-פנים, שנערכה מטעם המועצה הדתית בירושלים לכבוד המשתתפים בהתייעצות של נציגי הקהילות האורתודוכסיות בתפוצות, ב "היכל שלמה" בירושלים.

הרב רוזן, שבא למסיבה ישר מן המטוס שהביאו מרומניה, השיב למברכים והדגיש, כי הרגשתו היא, כי תמיד, קבלות הפנים להן הוא זוכה בביקוריו בארץ, נערכות לא לכבודו אלא לכבוד מאה אלף יהודי רומניה, שהוא משמש להם כפה, וציין בשמחה, כי גם יהדות רומניה שותפה בהגברת התודעה היהודית בתוך העם ובהרחבת ההווי היהודי במדינה.

בדברו על קיבוץ גלויות, הסביר הרב רוזן את דברי חזון הנבואה של ישעיהו על קיבוץ-גלויות, שאמר: "והיה ביום ההוא יתקע בשופר גדול ובאו האובדים בארץ אשור והנדחים בארץ מצרים והשתחוו לה' בהר הקודש בירושלים" (ישעיהו כ"ז י"ז). על כך אמר הרב רוזן, כי קיבוץ-הגלויות האמיתי יהיה אך ורק כשיבואו יחדיו האובדים מארץ "אשור", כלומר, אשור מלשון אושר, הכוונה לארצות הרווחה, והנדחים בארץ מצרים, המסמל את ארצות המצוקה ומצרים.

הערות: למרות שנח זבולוני בעת ששימש כדובר המועצה הדתית בירושלים הקפיד לא לכתוב על ענייני המועצה, נראה כי כתבה זו נכתבה כנראה על ידו, הסגנון והתוכן מחזקים השערה זו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


מעריב שיחות 1970

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: 9-11 Sfanta Vineri, בוקרשט, רומניה (איגוד הקהילות היהודיות ברומניה, ובית הכנסת כורל (המרכזי)) | רחוב החבצלת 12, ירושלים (המועצה הדתית - רבנות ירושלים) | רחוב המלך ג’ורג’ 58, ירושלים (היכל שלמה)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות