לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

אחר שקיבל את "פרס הרב קוק"

מתנגדים לבחירת הרב וייס לראש בית הדין החרדי


מאת: ללא שם
פורסם: מעריב | מעריב - עמוד פנימי (עמוד 7) - 01/03/1970 (יום ראשון)
התרגשות רבה שוררת בעדה החרדית בירושלים, לאחר שהקיצוניים פתחו במערכה נגד ראש בית הדין החדש של העדה, על שהלה הסכים לקבל השנה את פרס הרב קוק על יצירתו התורנית מידי "הציונים הכופרים".

לפני חודשים מספר נפטר ראש בית הדין של העדה החרדית, הרב פנחס אפשטיין ז"ל. עתה הוחלט למנות ראש בית דין חדש. לאחר דיונים ממושכים נבחר הרב י. א. וייס ממנצ'סטר. הרב וייס הוא מיוצאי הונגריה, שם היה נמנה על החוגים החרדים הקיצוניים, המקורבים לרבי מסטמר. הרב וייס קיבל את הבחירה והודיע כי הוא מחסל את ענייניו במנצ'סטר ויעלה בקרוב לירושלים כדי להשתקע בה ולהתחיל בתפקידו כראש בית הדין.

אך כאן קפץ עליו רוגזם של הקנאים הקיצוניים שבקרב החרדים הקיצוניים. הללו הטילו בו דופי, על שלפני חצי שנה הוא הסכים לקבל את "פרס הרב קוק" של עיריית תל-אביב על חיבוריו התורניים בשאלות ההלכה. הפרס הוענק לו בטקס חגיגי שנערך מטעם עירית תל-אביב והמועצה הדתית בתל-אביב, בהשתתפות הרבנים הראשיים של תל-אביב, הרב שלמה גורן והרב עובדיה יוסף. גובה הפרס הוא אלפיים ל"י.

יצויין שבעת הטקס התעוררה גם כן סערה, כאשר הרב גורן חלק על כך מדוע זה הוחלט להעניק את הפרס לרב היושב דרך קבע בחו"ל ולא בארץ-ישראל.

הקיצונים פתחו עתה במערכת הסתה בשכונות החרדיות של ירושלים נגד בחירתו של הרב ממנצ'סטר ודורשים לבטל את מינויו כראש בית-דין של העדה החרדית.

הערות: נח זבולוני הירבה לכתוב על האישים והמאורעות המוזכרים בכתבה, הן על "פרס הרב קוק", הן על הרב יצחק יעקב וייס (ראשי התיבות י. א. וייס הן כנראה טעות של הבחור הזעצער) וכמובן על חוגי העדה החרדית. עובדה זאת, תוכן הכתבה, סגנונה ודרכו של רנ"ז להוסיף פרטים ופרטי פרטים מביאים למסקנה שגם היא נכתבה כנראה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


מעריב מעריב - עמוד פנימי 1970

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב נתן שטראוס 26, ירושלים (בית דין צדק העדה החרדית, מזכירות העדה החרדית - בנייני זופניק)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות