לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

מטיילים מפריעים לנזיר


מאת: ללא שם
פורסם: מעריב | שיחות (עמוד 10) - 24/03/1970 (יום שלישי)
הנזיר יוהן, המתבודד במנזר עין-פארה, בצפון מזרח ירושלים, התלונן לפני השלטונות, כי המטיילים והמבקרים במנזר מפריעים לו בעבודת הבורא ובגידול הפרחים והציפורים בשטח המנזר. התלונה נתקבלה בימים אלה אצל קצין מטה הדתות בממשל הצבאי, מר ישראל ליפל, באמצעות ראש הכנסיה של "הרוסים הלבנים", הנזיר אנטוני, המתגורר במנזר דה-לה-רוזה בעיר העתיקה, החולש על רכוש הכנסיה הרוסית של "הלבנים".

המנזר ליד מעיינות עין-פארה, מקור המים של תושבי ירושלים המזרחית, חצוב בצוק ההר ונקרא "חאריטון", ע"ש נזיר רוסי קדוש, שהתבודד במערכת עין-פארה במאה ה-4, נתפס על-ידי הרומאים, הושם במאסר עד שמת ושם חוצב קברו. לפני כ-40 שנה היה המקום מלא נזירים רוסיים ושוקק מטיילים ומבקרים. בזמן שלטון חוסיין נחרב המנזר ורכושו נשדד על-ידי הבדואים.

לאחר מלחמת ששת הימים הוחלט על-ידי הכנסיה הרוסית של "הלבנים" לשקם את המנזר, ולמטרה זו נשלח מווינה הנזיר יוהן, שהוא אוהב פרחים ומדי יום ביומו מאכיל גם כ-150 ציפורים ...

הערות: קצין מטה הדתות בממשל הצבאי - ישראל ליפל, היה ידידו של נח זבולוני ומקור לידיעות רבות. עובדה זו, תוכן הכתבה וסגנונה מביאים למסקנה שהיא נכתבה כנראה על ידיו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


מעריב שיחות 1970

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: נחל פרת, פלשתין (מנזר פרן - ואדי קלט - מעיין עין פארה, נחל פרת)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.