לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

המימשל דואג לשומרונים


מאת: ללא שם
פורסם: מעריב | שיחות (עמוד 10) - 07/05/1970 (יום חמישי)
בגליון האחרון של "א.ב." - חדשות השומרונים - מובא ראיון עם מר ישראל ליפל, קצין מטה לענייני דתות במימשל הצבאי. בין השאר, נמסר בו, כי המימשל נתן עד כה הלוואות בסך כולל של כ-350 אלף ל"י ל-78 מבני העדה השומרונית, בחולון ובשכם, המבקשים להקים להם בתים על הר גריזים.

כן נמסר, כי 23 מובטלים מבני העדה בשכם סודרו על-ידי המימשל בעבודה ונערך קורס לתפירה, בו נטלו חלק 28 מנשות השומרונים בשכם. המימשל הצבאי אף משלם משכורות לכהן הגדול של עדת השומרונים ולחזן העדה בשכם והשקיע עשרות אלפי ל"י בארגון חגיגות זבח הפסח השומרוני.

הערות: קצין מטה הדתות בממשל הצבאי - ישראל ליפל, היה ידידו של נח זבולוני ומקור לידיעות רבות. סביר מאוד שגם ידיעה זו הגיעה דרכו, בנוסף לכך הירבה נח זבולוני לצטט את עיתון השומרונים א.ב. שגם עורכו היה בקשרים איתו. לאור זאת סביר מאוד שכתבה זו נכתבה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


מעריב שיחות 1970

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: הר גריזים, פלשתין (השכונה השומרונית בהר גריזים - קרית לוזה) | רחוב בן עמרם 5, חולון (מערכת א.ב. חדשות השומרונים)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות