לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

תרופות חינם מהולנד לרב ישיש במוסקווה


מאת: ללא שם
פורסם: מעריב | שיחות (עמוד 10) - 02/06/1970 (יום שלישי)
בית-חרושת לתרופות בהולנד, שבעליו אינו יהודי, סירב לקבל תשלום בעד כמות גדולה של תרופות, שהוזמנה אצלו למען רב יהודי בברית-המועצות.

הרב הישיש זלמן נתן קיסלגוף ממוסקווה - אשר ספרו "ברכת הזן" מופיע ב "מוסד הרב קוק" בירושלים - רתוק זה מספר שנים למטתו. לפני כשבועיים שלח מכתב דחוף אל ידידו בירושלים, הרב אלחנן סורוצקין, מראשי "ועד הישיבות", ובו הוא מבקש ממנו לעשות למענו, היות ומצב בריאותו הורע לאחרונה וכל התרופות שקיבל עד עתה לא הועילו לו. לדברי רופאו הפרטי הרוסי, נמצאת בישראל תרופה שיכולה להועיל לו.

הרב סורוצקין התקשר מיד עם בית המרקחת "אלבא" בירושלים ושם נאמר לו כי התרופות הן מתוצרת הולנד ולשם משלוח לברית-המועצות הוא זקוק לרשיון יצוא (תהליך שייקח בוודאי זמן מה). כדי למנוע פרוצדורה זו, טילפן הרב סורוצקין מיד אל ידידו בהולנד, עו"ד אהרן דה-האס, ביקש ממנו לאתר את בית-החרושת, להזמין על חשבונו כמות גדולה של תרופות אלה ולשלחן ישר למוסקווה. עו"ד דה-האס עשה כבקשתו, אך כשבא לעשות את החשבון, סירב בעל בית-החרושת לקבל תשלום כלשהו. הוא מסר כמות גדולה של תרופות אלה חינם, והוסיף כי גם הוא רוצה להשתתף במצווה גדולה זו, שהיא כעין "ביקור חולים". לבסוף איחל לכל יהודי ברית-המועצות "החלמה מהירה" ...

הערות: קרבתו של נח זבולוני לחוגי "ועד הישיבות" ולרב אלחנן סורוצקין אותו הירבה לצטט, בנוסף הזכיר בכתבה אחרת החתומה בשמו את ספרו של הרב קיסלגוף: פירוש למישנה שנכתב ברוסיה הובא לישראל - ומותקן להדפסה. זאת בנוסף לנושא, ריבוי הפרטים והסגנון מביאים למסקנה שכתבה זו כנראה נכתבה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


מעריב שיחות 1970

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב החבצלת 4, ירושלים (ועד הישיבות) | מוסקבה, רוסיה | הולנד
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות