לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

מאמר בעברית-השומרונית ...


מאת: ללא שם
פורסם: מעריב | שיחות (עמוד 10) - 24/01/1971 (יום ראשון)
מיון מהיר:
רעיון מעניין הגה הפרופ' יחזקאל קוטשר, מראשי האקדמיה ללשון העברית: לאפשר לשומרונים שהלשון העברית החדשה אינה נהירה להם. להתבטא בענייני דיומא בלשון העברית-השומרונית.

פרופ' קנטשר היפנה את ההצעה לעורכי הדו-שבועון השומרוני "א.ב. - חדשות השומרונים". עורכי הדו-שבועון הזדרזו להוציא את הרעיון אל הפועל ובגליון האחרון פורסם מאמר הכתוב עברית-שומרונית (הראשון "מזה אלפיים שנה") מאת ברית בן טביה הכהן משכם. המאמר מתפרסם בשלושה טורים: טור אחד - המאמר המקורי בכתב השומרוני, טור שני - תעתיק מדוייק לכתב העברי המודרני (אות כנגד אות), וטור שלישי - תרגום לעברית החדשה. הכהן משכם מציין במאמר: "ממצא החדשות ... תורי כי היא מאת עשה חכום בדד לית לו דמי".

או בלשוננו החדשה: "מקור החדשות מראה כי הן מאת העושה החכם שאין לו דומה".

הערות: נח זבולוני הירבה לסקר את עדת השומרונים ובפרט לצטט את עיתון א.ב. חדשות השומרונים, ירחון אותו היה מקבל באופן קבוע, הכיר את עורכו, ואף זכה לכך שהירחון פרסם את מאמריו בשנת 2012. עובדה זו, סיגנון ותוכן הכתבה מביאים למסקנה שהיא נכתבה כנראה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


מעריב שיחות 1971

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב בן עמרם 5, חולון (מערכת א.ב. חדשות השומרונים) | גבעת רם, דרך סימון, ירושלים (האקדמיה ללשון העברית - האוניברסיטה העברית)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות