לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

חוששים לקבל אזרחות ישראל


מאת: ללא שם
פורסם: מעריב | שיחות (עמוד 10) - 14/03/1971 (יום ראשון)
פולמוס חריף בעדה השומרונית מעורר צעדה של קבוצת צעירים שומרוניים משכם, שנפגשה עם ח"כ מנחם בגין וביקשה ממנו שיפעל כדי שיקבלו אזרחות ישראלית. ח"כ בגין עומד להגיש בכנסת הצעה לסדר היום בעניין זה.

המתנגדים לצעד זה מגדירים אותו כחסר-אחריות וכעלול להזיק לשומרוני שכם. "אסור להתעלם מהעובדה שאנו צריכים לדאוג למצבנו כעדה קטנה בשכם. יש בסביבה אנשים השונאים אותה ומחכים לרגע שיאפשר להם לסכן את חייה" - כותב יועץ צדקה, צעיר שומרוני משכם, בעיתון "א.ב." של צעירי העדה השומרונית בחולון.

"אסור לנו לחתוך את החוט הקושר בינינו לבין שכנינו - הוא מוסיף - כי אנו יושבים בתוכם ואסור לנו להרגיזם". יועץ כותב עוד, כי הפניה בעניין האזרחות לאישים שונים היא מיותרת לחלוטין, "מפני שאזרחות הישראלית ניתנת לכל שומרוני הרוצה בכך, בלי שום בעיות".

הוא גם מאשרים, כי מטרת הפניה לח"כ בגין כדי לקבל אזרחות, היא לשם העלאת ההכנסה של המבקשים במקומות העבודה שלהם, כשיהיו אזרחים ישראליים.

הערות: נח זבולוני הירבה לסקר את עדת השומרונים ובפרט לצטט את עיתון א.ב. חדשות השומרונים, ירחון אותו היה מקבל באופן קבוע, הכיר את עורכו, ואף זכה לכך שהירחון פרסם את מאמריו בשנת 2012. עובדה זו, סיגנון ותוכן הכתבה מביאים למסקנה שהיא נכתבה כנראה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


מעריב שיחות 1971

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב בן עמרם 5, חולון (מערכת א.ב. חדשות השומרונים) | שכם, פלשתין (חראת סמארה (ח’ירבת סמארה) - הרובע השומרוני בשכם (משוער))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות