לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

עונש בסמינר "בית יעקב"


מאת: ללא שם
פורסם: מעריב | שיחות (עמוד 10) - 31/12/1967 (יום ראשון)
תלמידה בסמינר "בית יעקב" בתל-אביב גורשה מן המוסד החינוכי על שתלתה על לוח המודעות פסק-דין מטעם בית-הדין של "העדה החרדית" בירושלים ("נטורי קרתא"), שלפיו אסור לבנות לשיר באוטובוס פתוח, או בבית שחלונותיו פתוחים, מכיוון ש "קול באשה ערוה" ...

לפני זמן מה פנתה התלמידה שרה וייס מבני-ברק בשאלה לבית-הדין של "העדה החרדית" בירושלים בשם כל בנות כיתתה: האם יש לפרש את "קול באשה ערווה" כאיסור על שירה במכוניות פתוחות ובבתים שחלונותיהם פתוחים? בית-הדין השיב לנערה, שאמנם כן הוא.

מששוחחה עם חברותיה לכיתה הדביקה הנערה את פסק-הדין על לוח המודעות של הכיתה. בעקבות זאת נפתחה חקירה, והתלמידה עצמה הודתה באחריות למעשה. היא הסבירה שעשתה כן על דעת חברותיה ומתוך הכרה במרותו של בית-הדין של העדה החרדית. הדבר עורר את זעמו של המנהל, הרב מאיר שצרנסקי שהכריז באוזני התלמידות, כי הוא קובע את חינוך תלמידות הסמינר ואת מנהגיהן ולא "העדה החרדית". הרב שצרנסקי הוסיף, כי על פיו ישק דבר, ולכן אין איסור על הבנות לשיר.

דרב אגב: מחלוקת נטושה בין הפוסקים, אם האיסור של "קול באשה ערווה" חל גם על פנויות.

משום כך גם החליט להרחיק את התלמידה מן הסמינר, ולא נתרכך אף כאשר התנצלה הנערה באוזניו. ברם, הוא נעתר להפצרות אבי הנערה, ומקץ שלושה ימים הותר לשרה וייס לשוב אל ספסל הלימודים.
Powered By Click for details


מעריב שיחות 1967

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב נתן שטראוס 26, ירושלים (בית דין צדק העדה החרדית, מזכירות העדה החרדית - בנייני זופניק) | רחוב יצחק אלחנן 4, תל אביב (סמינר בית יעקב)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות