לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

הכינוס הארצי הרביעי לתורה שבעל-פה


מאת: ללא שם
פורסם: חרות | חרות - עמוד פנימי (עמוד 7) - 28/07/1961 (יום ששי)
בעיות הסנהדרין - מעמדו ותפקידיו לאחר החורבן; האם מתפקידו העיקרי של הסנהדרין היה להפיץ תורה שבעל-פה בקרב העם; ההבדל בין הסנהדרין (שמספר חבריו היה 71) לבין "הכנסת הגדולה" (שמספר חבריה היה 120)
כיצד נתגלגל קאנט למשפט אייכמן בירושלים? "מוסר הקודש" של הרב קוק זצ"ל כתוב במפורש נגד המוסר הקאנטיאני, האם נהוג היה בארץ ישראל הנוהג של "קניין על ידי סודר [ * ] (לאור התגליות האחרונות במדבר יהודה), במה שונה סדר "נזיקין" משאר סדרי המשנה? דינים בין אדם לחברו בהשוואה לחוקיהם של עמים אחרים, דרכי רכישת מעמד אזרח בקהילה מסויימת ובכלל זה ביאור הבעיה: היש לתושבי קהילה זכויות לסרב להרשות ליהודי שבא ממקום אחר להשתקע בקהילתם ואם מעביד בת"א, למשל, רוצה לקבל עובד ממקום אחר, חייבו הוא לקבל רשיון לכך או לאו? בעיות ירושת הבת ועוד ועוד - אלה הן מקצת מן הבעיות שיעמדו במרכזו של הכינוס הארצי הרביעי לתורה שבעל-פה שיתקיים מטעם ובאולם "מוסד הרב קוק" בירושלים.

הכינוס ייפתח ביום שני, י"ח מנחם-אב (31 ביולי) בשעה 4.30 אחרי הצהרים (ע"י יו"ר הנהלת המוסד מר יצחק רפאל ונאום ברכה מפי שר החינוך והתרבות מר אבא אבן), ויימשך בימים שלישי ורביעי (י"ט וכ' מנחם-אב 1-2 באוגוסט).

כינוס זה יוקדש לעיון ולימוד סדר "נזיקין" ויישמעו בו כעשרים הרצאות בבעיות הלכתיות ומשפטיות הקשורות בסדר זה ויינתנו שיעורים לדוגמא בסוגיות מרכזיות.

אורחים מרצים מחוץ לארץ בכינוס זה יהיו: הרב ד"ר יצחק אפשטיין, ראש ה "ג'ואיש קולג'" בלונדון, והרב פרופ' א. ברקוביץ, מרצה לתלמוד בבית המדרש לתורה בשיקאגו.

נשיא "מוסד הרב קוק" הרב י. ל. הכהן מימון וחברי ההנהלה הרב ראובן מרגליות, הרב משה רייך, הרב ד"ר מ. נורוק מר ש. ז. שרגאי, ומר ז. בלומנצוייג ישבו בראש הישיבות.

דפים בנושא:


הערות:
* קניין על ידי סודר = קניין חליפין.

נח זבולוני הירבה לכתוב על הכנסים לתורה שבעל פה, בפרט לאור הכרותו עם רוב המשתתפים ועם המוסד המארח את הכנס: מוסד הרב קוק לכן סביר שגם כתבה זו נכתבה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד פנימי 1961

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב הרב מימון 1, ירושלים (מוסד הרב קוק)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.