לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

בבריסק הגיבו אחרת


מאת: ללא שם
פורסם: מעריב | שיחות (עמוד 10) - 16/08/1971 (יום שני)
תגובתו של הרב מבריסק, הגאון ר' וולוולי (זאב) סולובייצ'יק ז"ל, על מקרים של חילולי שבת, היתה שונה מזו של החרדים הקיצוניים בירושלים, למרות שהרב מבריסק היה בעצמו קיצוני שבקיצוניים.

סיפר הרב יהודה גרשוני, מניו-יורק, בהופעתו ב "ירחי כלה", שנערכו לא-מכבר מטעם חבר הרבנים של "הפועל המזרחי" בניר-עציון, כי לפני כמה שנים אמר לו הרב סולובייצ'יק כי לימוד "הלכות שבת" יביא יותר תועלת מאשר ידיית אבנים במחללי שבת. ודבר זה הוכח למעשה אצלו, בעיר בריסק.

הערות: הרב יהודה גרשוני היה חבר קרוב של נח זבולוני עוד מימי לימודיהם בישיבת כנסת בית-יצחק בקמניץ תחת הנהגתו של רבי ברוך בר (דב) לייבוביץ, תקופה בה אף חלקו מגורים משותפים, ולימודיהם מאוחר יותר בישיבת מרכז הרב. כל ביקור של יהודה גרשוני בארץ, ופרסומים אודותיו נעשו דרך נח זבולוני, כפי שאף מצויין בכתבה הבאה: הרב המתקיף. עובדה זו, תוכן הכתבה וסגנונה מביאים למסקנה שגם היא נכתבה כנראה על ידי נח זבולוני.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


מעריב שיחות 1971

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: ברסט (בריסק), בלארוס | 1666 East 7th Street, Brooklyn, ניו יורק, ארצות הברית (ישיבת ארץ ישראל, הרב יהודה גרשוני) | מושב ניר עציון, ישראל
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות