לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

א"י - קניין לדורות


מאת: ללא שם
פורסם: מעריב | שיחות (עמוד 10) - 29/12/1971 (יום רביעי)
האם מותר לפי ההלכה לסייע בהקמת מדינה ערבית באיזה שהוא חלק של ארץ ישראל? בסוגיה זו עוסק הרב צבי מגנצא מאוניברסיטת סיטי, במדינת מיזורי, ארה"ב.

הרב צבי מגנצא חניך ישיבת "מרכז הרב" בירושלים, שירד לאמריקה לפני כ-30 שנה, פירסם ב "אור המזרח" (רבעון המוקדש לתורה, אומה ומדינה, המופיע מטעם המזרחי והפועל המזרחי באמריקה), מאמר מקיף על בעיית השלום עם הערבים. בין היתר הוא בא לכלל מסקנה, כי היות וארץ-ישראל דומה לתורת ישראל, כמו שכתוב: מורשת קהלת יעקב, שאנו חייבים להורישה לדורות הבאים, אסור להשחית ולהשמיד את הארץ באופן שלא תשאר לדורות.

לכן, מטעם זה, גם אם ייעשה שלום עם הערבים, ואף ברית שלום צבאית או מסחרית, יכולים הבאים אחרינו לערער ולבטלו כיוון שאין אנו יכולים לתת לאחרים דבר שהוא קניין הדורות ...

מסיבה זו, אסור לעזור לערבים להקים שלטון ערבי בגדה המערבית, כי אם נעזור ונסייע להם בכך, תהיה זו הפעם הראשונה שעם ישראל עוזר להקים שלטון זר בחלק של ארצנו וזה יהיה בניגוד למקורות ...

הערות: נח זבולוני היה חשוף לרבעון "אור המזרח" ואף ציטטו במספר מאמרים. עובדה זו תוכן הכתבה, סגנונה ואיזכור עברו של הרב צבי מגנצא כחניך בישיבת "מרכז הרב", מביאים למסקנה שהיא נכתבה כנראה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


מעריב שיחות 1971

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: 80 Fifth Avenue, ניו יורק, ארצות הברית (מערכת הרבעון "אור המזרח") | הגדה המערבית
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות