לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

ברית המועצות

האנציקלופדיה התלמודית לענייני הלכה מבוקשת במוסקווה


מאת: שירות "מעריב"
פורסם: מעריב | העולם היהודי (עמוד 17) - 13/01/1980 (יום ראשון)
האנציקלופדיה התלמודית לענייני הלכה, המופיעה בירושלים, זכתה לפופולאריות רבה בבריה"מ ויש לה ביקוש גדל והולך באוניברסיטאות, מכונים וספריות ברוסיה.

בימים אלה נתקבלה בקשת המחלקה לעברית במכון ללימודי המזרח במוסקווה להמציא לה את האנציקלופדיה התלמודית. פרסום זה קנה לו שם בברה"מ תודות ליריד הספרים הבינלאומי, שנערך בספטמבר 1979 במוסקווה.

המכון ללימודי המזרח במוסקווה פנה באמצעות הביתן הישראלי אל הרב יהושע הוטנר, מנהל האנציקלופדיה, בבקשה להמציא לו את 15 הכרכים של האנציקלופדיה, שהופיעו עד עתה.

האנציקלופדיה התלמודית היתה האטרקציה הגדולה ביותר של הביתן, לשם היו באות קבוצות של צעירים ומבוגרים כדי להעתיק רשימות מן האנציקלופדיה. רובם היו לא-יהודים, והתברר, כי בין הבאים היו סטודנטים מן המכון ללימודי המזרח במחלקה העברית, המתמחים בלשון העברית ובערכי היהדות והתלמוד.

הערות: נח זבולוני היה מקורב ל "עושים" באנציקלופדיה התלמודית, ובפרט לעורכה הרב ש. י. זוין . עובדה זו, נושא ותוכן הכתבה מביאים למסקנה שהיא נכתבה כנראה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


מעריב העולם היהודי 1980

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: ul. Rozhdestvenka, 12, מוסקבה, רוסיה (Institute of Oriental Studies) | pr-t. Mira, 119, מוסקבה, רוסיה (Vdnkh Ekspo - יריד הספרים של מוסקבה)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.