לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

מאמיני כל הדתות התאחדו!


מאת: ללא שם
פורסם: מעריב | שיחות (עמוד 10) - 08/03/1972 (יום רביעי)
מסיבה לציון השנה ה-15 להופעת בטאון היהדות הדתית הרומנית "כתב עת", המתפרסם בשלוש שפות (עברית אידיש ורומנית), נערכה במסעדה כשרה למהדרין בבוקרשט. במסיבה נכחו גם נציגי כל הכנסיות הנוצריות בעיר ובברכותיהם למאורע הם שיבחו את "כתב עת". הם סיפרו, כי הם קוראים אותו בקביעות וממנו הם שואבים פירושים לתנ"ך.

הגדיל לעשות הכומר פרנצישק אוגוסטין, מהכנסיה הקאתולית, שאמר בברכתו, כי הודות למשטר הסוציאליסטי ברומניה, חלה התקרבות בין המאמינים מכל הדתות, דבר שלא היה קיים בעבר.

הערות: נח זבולוני ציטט פעמים רבות את "כתב-עת" - ביטאון היהדות הדתית ברומניה, זאת בנוסף לתוכן הכתבה וסגנונה (ציון העובדה שהביטאון מופיע בשלוש שפות, ציטוט העובר כחוט השני בכתבות העוסקות ב "כתב-עת") מביאים למסקנה שכתבה זו נכתבה כנראה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


מעריב שיחות 1972

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: 9-11 Sfanta Vineri, בוקרשט, רומניה (העיתון "כתב עת" - Revista Cultului Mozaic - בהוצאת איגוד הקהילות היהודיות) (איגוד הקהילות היהודיות ברומניה, ובית הכנסת כורל (המרכזי))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.