לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

פומביות לגילוי-דעת לא-פומבי


מאת: ללא שם
פורסם: מעריב | שיחות (עמוד 10) - 13/03/1972 (יום שני)
מיון מהיר:
העתון "א.ב." - חדשות השומרונים, מביא בגליונו האחרון קטעים מספר האורחים, המלווה את העדה זה 38 שנה. הספר נפתח ב "יריד המזרח" בשנת 1934, שם היתה פינה לעתיקות השומרונים ולאחר מכן הוצג בבית הכהן הגדול עמרם בשכם.

העתון מדגיש שתי "חתימות" בספר, משני הקטבים. האחת היא של המנהיג הציוני נחום סוקולוב, שרשם בספר ב-1934: "לאות זכרון לענף עץ אבות, שנשאר לפליטה משטף המים הזידוניים של גלותנו, והיא עדת השומרונים (י"ז אייר ה'תרצ"ד). החתימה האחרת היא של אלוף (מיל.) הרב שלמה גורן, שכתב ב-1967, בעת ביקור בבית הכהן הגדול בשכם: "ברכה לקהל עדת השומרונים לשיחרורם על-ידי צה"ל, בהערצה על הדבקות באמונה ובמקום עבודת הקודש שלכם בשכם. תזכו לרוב על פני האדמה. ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת" (כ"ח תמוז תשכ"ז).

העתון רואה בדברים "גילוי דעת של הרב ביחסו החם לשומרונים", ומעיר: "ספק בליבנו, אם היה משמיע דעה כזאת בפומבי, בייחוד בימינו אלה".

הערות: נח זבולוני הירבה לסקר את עדת השומרונים ובפרט לצטט את עיתון א.ב. חדשות השומרונים, ירחון אותו היה מקבל באופן קבוע, הכיר את עורכו, ואף זכה לכך שהירחון פרסם את מאמריו בשנת 2012. עובדה זו, סיגנון ותוכן הכתבה מביאים למסקנה שהיא נכתבה כנראה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


מעריב שיחות 1972

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב בן עמרם 5, חולון (מערכת א.ב. חדשות השומרונים)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות