לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

גם אסירים ערביים זכו לביקורי הרב


מאת: ללא שם
פורסם: מעריב | שיחות (עמוד 10) - 10/05/1972 (יום רביעי)
בעוד שבוע יוחל בהדפסת ספר מיוחד במינו: אוסף של זכרונות על הרב אריה לוין זצ"ל, "רב האסירים", שקיבץ מר שמחה רז, המזכיר של "ברית עברית עולמית". במלאכת איסוף החומר עסק מר רז במשך שלוש השנים, שחלפו מאז פטירת הרב, הענו והנערץ. לשם כך נפגש עם אנשים רבים, שהיה להם קשר כלשהו עם הרב לוין המנוח - ושמע מכולם סיפורים מופלאים.

מיקצת מסיפורים אלה פירסם מר רז במאמרו "איש צדיק היה" שהופיע בכתב-העת "ניב המדרשיה". פירסום זה זיכה אותו, יחד עם יוסי גמזו, ב "פרס שלמה מרץ" לשנה זו. בדברי תודתו בערב הענקת הפרס סיפר מר רז, כי האחרון באישים, שעימם נפגש לצורך איסוף החומר לספר, היה ד"ר יעקב הרצוג ז"ל, שהיה מנכ"ל משרד ראש הממשלה. היה זה סמוך לפטירתו. יושב אצלו רז - הד"ר הרצוג שותק. לבסוף אמר ד"ר הרצוג: "נדמה לי שיש כאן אי-הבנה. בעצם, אני רוצה שאתה תספר לי על הרב לוין" ...

אולם לאחר מכן סיפר ד"ר הרצוג, כי בימי המנדאט קיבל אביו, הרב הראשי יצחק אייזיק הרצוג ז"ל, איגרת מאת המפקד הבריטי של בתי-הכלא בארץ. הלה כתב לו על הרב לוין, שיצאו לו מוניטין כמי שבכוחו להרגיע עצבי אדם, ובמיוחד אסירים. בקשתו של מפקד הכלא מן הרב הרצוג היא, אפוא, שינסה להשפיע על הרב לוין, שבביקוריו אצל האסירים היהודיים, יפקוד נא גם אסירים ערביים ...

סיפר לו הרב הרצוג לרב לוין את דבר הבקשה, וכמובן - הרב לוין נענה לה ברצון.

הערות: נח זבולוני הירבה לכתוב על שמחה רז, ופעמים רבות בקשר לספר "איש צדיק היה" וספר ההמשך "צדיק יסוד עולם" שבו מסופר גם סיפור אותו סיפר נח זבולוני: דברים שנכתבו בדמע. משיחותי עם שמחה רז, סיפר האחרון כי העביר כתבות רבות לנח זבולוני, לאור זאת כמעט ואין ספק כי גם כתבה זו נכתבה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


מעריב שיחות 1972

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב אבן עזרא 4, ירושלים (ביתו של הרב יצחק אייזיק הרצוג) | רחוב רבי אריה, ירושלים (בעבר רחוב הר גריזים, שכונת משכנות - מגורי הרב אריה לוין) | רחוב הרב עוזיאל 111, ירושלים (כתובתו של שמחה רז, בית וגן)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.