לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

"מחוץ לתחום" לדתיים


מאת: ללא שם
פורסם: מעריב | שיחות (עמוד 14) - 28/05/1972 (יום ראשון)
המוזיאון לטבע של עירית ירושלים נמצא "מחוץ לתחום" והכניסה אליו אסורה, בגלל המוצגים "המטיפים לכפירה ומינות (רח"ל), התפתחות האדם מקופים וכו' ". כלומר: הכוונה לתורת צ'ארלז רוברט דארווין שחולל מהפכה בחשיבה הביולוגית וכתב כי האדם מוצאו מהקוף אורנג אוטנג (רח"ל) - איסור זה הוטל על-ידי בית הדין של העדה החרדית בירושלים.

באיסור הנ"ל של "העדה" שפורסם באחרונה נכללים גם הקיוסקים והחנויות המפיצות "חוברות ועלונים ובהם דברי מינות ודברי נבלה ותמונות שחץ המטמאים אף במגע", שאסורים לבוא בתוך הקיוסקים והחנויות.

נוסף לפסק הדין הנ"ל, קבעו הרבנים הקיצונים כי "יש להיזהר מלקנות כל דבר שהוא, ולהתקרב לפתח ביתם" בקיוסקים אלה המוכרים חוברות הנ"ל.

הערות: קרבתו של נח זבולוני לחוגי העדה החרדית והסיקור המתמיד שלו את פסקי הדין של בית-דינה, תוכן הכתבה וסגנונה מביאים למסקנה שהיא נכתבה כנראה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


מעריב שיחות 1972

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב נתן שטראוס 26, ירושלים (בית דין צדק העדה החרדית, מזכירות העדה החרדית - בנייני זופניק) | רחוב שמואל מוהליבר 6, ירושלים (מוזיאון הטבע בירושלים)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות