לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

"השתתתפות בחגיגות - חטא"


מאת: ללא שם
פורסם: מעריב | שיחות (עמוד 14) - 03/05/1973 (יום חמישי)
בית הדין של העדה החרדית ("נטורי קרתא") בירושלים, יצא באזהרה חמורה מהשתתפות כלשהי בחגיגות הכ"ה למדינת ישראל. בכרוז, בחתימתו של האדמו"ר מסטמאר הרב יואליש טייטלבוים, המתגורר בויליאמסבורג, ניו יורק - מוזהרים "בכח התורה" מלהשתתף ב "שמחות וחינגאות".

"אדרבה" - אומרת ההודעה - "ביום מר זה אשר השכינה הקדושה בצער על גזירת הקמת מדינה שהיא כפירה וחורבן הדת בארץ הקודש, חובה על כל איש ואשה החרדים וכואבים למצב הנורא, לבכות ולהיות מיצר ודואג על חילול שם שמים, עלבון ובזיון התורה ומצוותיה ועקירת ההלכה, וחילול השבת ומועדי קודש, ועל שמד רבבות בחינוך של זימה וכפירה בעקרי התורה ובביאת המשיח, וע"י המסיון הטמא ומטמא לשמד, ועל חקיקת חוקים ככל הגויים. ומתירים עריות ואשת איש, ומעלים נשואי נכריות ומחללים עם הקודש וטהרת המשפחה ורבים פגומים וכו' רח"ל, ומתאכזרים בהתעללות נוראה במתים וקרובים בגזירת נתוחי מתים ..."

הערות: נח זבולוני היה מקורב מאוד לחוגי נטורי קרתא, ובית הדין של העדה החרדית והירבה לכסות את פעילותם כנגד המדינה. עובדה זו תוכן הכתבה וסגנונה מביאים למסקנה שהיא נכתבה כנראה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


מעריב שיחות 1973

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב נתן שטראוס 26, ירושלים (בית דין צדק העדה החרדית, מזכירות העדה החרדית - בנייני זופניק) | 500 Bedford Avenue, Brooklyn, ניו יורק, ארצות הברית (מגורי האדמו"ר מסאטמר הרב יואליש טייטלבוים - ויליאמסבורג)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות