לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

התפייסות בקרב "נטורי קרתא"


מאת: ללא שם
פורסם: מעריב | שיחות (עמוד 14) - 10/05/1973 (יום חמישי)
שכונת מאה שערים החרדית בירשלים צהלה ושמחה לאחר שהושג הסכם התפייסות בין מנהיג נטורי קרתא רבי עמרם בלוי לבין בית דין צדק של העדה החרדית, לפיו ר' עמרם חוזר להיות חבר העדה החרדית ומקבל עליו ללא עירעור את מרות בית הדין של העדה.

רבי עמרם בלוי הוצא מן העדה החרדית לפני חמש שנים בעקבות נשואיו עם הגיורת הצרפתית אשר עוררו תרעומת קשה בקרב החוגים החרדים. התחולל אז פילוג בציבור החרדי הקיצוני בירושלים, כאשר ר' עמרם בלוי ונאמניו מנטורי קרתא פרשו מן העדה. במשך כל השנים הללו הם פעלו באופן עצמאי והיו אף מבודדים בתוך הציבור החרדי, כאשר מוסדות העדה החרדית מסתייגים בצורה חריפה ממעשיהם. נטורי קרתא הרחיקו לכת הרבה יותר בהתנגדותם העיקשת למדינה ומוסדותיה מאשר העדה החרדית, אשר עמדתה מתונה יותר.

דפים בנושא:


הערות: נח זבולוני היה מקורב לחוגי "נטורי קרתא" ובפרט לזה של הרב עמרם בלוי. סיקר באופן שוטף את נישואיו לרות בן דוד, ואת הגלייתו מעדת "נטורי קרתא". עובדות אלה, וסגנונה של הכתבה מביאים להנחה שהיא נכתבה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


מעריב שיחות 1973

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב נתן שטראוס 26, ירושלים (בית דין צדק העדה החרדית, מזכירות העדה החרדית - בנייני זופניק) | רחוב מאה שערים 57, ירושלים (בית הכנסת "קהל יראים" - בית מדרשו של הרב עמרם בלוי)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות