לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

גיורת מארה"ב נישאה לצייר ב"מאה שערים"


מאת: ללא שם
פורסם: מעריב | שיחות (עמוד 10) - 31/05/1970 (יום ראשון)
מתוך עשרות החופות, שנערכו בל"ג בעומר בירושלים, משכה במיוחד את תושבי השכונות החרדיות בבירה החתונה של הצייר מיכאל פייזר והגיורת רחל פרמלה מארצות-הברית, שנספחו באחרונה אל "נטורי קרתא" בירושלים.

מיכל פייזר, בן 51, מפאריס, צייר בעל שם עולמי, הוא בן למשפחה מתבוללת, ש- "חזר בתשובה" בהשפעתו של ר' עמרם בלוי. לא-מכבר השתתף במשלחת של ה-"נטורים" אצל הקונסול הצרפתי בירושלים, שהביעה את מחאתה על ההפגנות נגד הנשיא פומפידו בעת ביקורו בארצות-הברית. הגיורת רחל פרמלה, בת 30, מארצות-הברית, המשתייכת לחסידי חב"ד, היא ידידה של הגיורת רות בן דוד - בלוי, שהיתה השדכנית שלה. בני הזוג הובאו בל"ג בעומר לחופה, בכל גינוני המסורת של "נטורי קרתא", כשהחתן עטור זקן ופיאות, חובש "שטריימל", קפטן ארוך וגרביים לבנים.

החופה התקיימה בחצר ישיבת "תורה ויראה" בשכונת מאה שערים וערך אותה הרב דב סוקולובסקי, ראש ישיבת "מאור התורה", שקידש בשעתו את ר' עמרם בלוי עם הגיורת רות בן דוד. אחר החופה הוביל הקהל את ה"זוג" ברוב פאר אל ביתו של ר' עמרם, ושם על רקע תמונה ענקית - "הכותל המערבי" - פרי יצירתו של החתן-הצייר, שהקדישה למורו ורבו, עמרם בלוי, ואשר מקשטת את כתלי ביתו, נערכה בתוך חוג החרדים הקיצוניים של ירושלים, סעודת המצווה, כשהיא מלווה בשירים וריקודים של ל"ג בעומר ושמחת חתן וכלה. החגיגה, שנמשכה עד השעות המאוחרות של הלילה, הגיעה לשיאה בשיר "מרש נפוליון" של חב"ד, שהושר על-ידי עמרם בלוי, ובדבריו של הרב סוקולובסקי, שהרחיב את דבריו על מצוות "ואהבת את הגר" ...

דפים בנושא:
Powered By Click for details


מעריב שיחות 1970

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב בעל התניא 11, מאה שערים, ירושלים (ישיבת תורה ויראה)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.