לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

ברכה לפטריארך הרומני


מאת: ללא שם
פורסם: מעריב | שיחות (עמוד 22) - 16/07/1973 (יום שני)
יהדות רומניה הצטרפה למברכים את ראש הכנסיה האורתודוקסית ברומניה, הפטריארך יוסטיניאן, והביעה את מלוא הוקרתה על פעולותיו למען כל העמים, הגזעים והדתות שבמדינה. חגיגות לכבוד יובל ה-25 למינויו של הפטריארך יוסטיניאן כראש הכנסיה האורתודוקסית, נערכות עתה ברומניה.

לרגל מאורע זה פורסם ב "כתב עת", בטאון היהדות החרדית ברומניה, המופיע בשלוש שפות - עברית, אידיש ורומנית - מאמר הערכה על יוסטיניאן. יהדות רומניה מאחלת ליוסטיניאן אריכות ימים ושנים, בהם יוכל להגשים את כל האידיאלים הנשגבים, שלהם הוא מטיף זה יותר מ-25 שנים.

הערות: נח זבולוני ציטט פעמים רבות את "כתב-עת" - ביטאון היהדות הדתית ברומניה, זאת בנוסף לתוכן הכתבה וסגנונה (ציון העובדה שהביטאון מופיע בשלוש שפות, ציטוט העובר כחוט השני בכתבות העוסקות ב "כתב-עת") מביאים למסקנה שכתבה זו נכתבה כנראה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


מעריב שיחות 1973

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: Dealul Mitropoliei, בוקרשט, רומניה (מרכז הכנסיה האורתודוכסית ברומניה) | 9-11 Sfanta Vineri, בוקרשט, רומניה (העיתון "כתב עת" - Revista Cultului Mozaic - בהוצאת איגוד הקהילות היהודיות) (איגוד הקהילות היהודיות ברומניה, ובית הכנסת כורל (המרכזי))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות