לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

שכם היכתה את חולון


מאת: ללא שם
פורסם: מעריב | שיחות (עמוד 20) - 12/08/1973 (יום ראשון)
העתון "א.ב." בטאון השומרונים, המופיע בחולון, מייסר את שומרוני חולון, על כי "ספגנו החודש מכה קשה, יוקרתם כגורם משפיע על הפלג השומרוני בשכם נפגעה". על שום מה? מסתבר, כי מועדון הצעירים של שומרוני שכם כרת ברית-אחים עם מועדון צעירים ערביים בעיר והם משתפים פעולה בתחומי התרבות והספורט. זאת - בשעה שנסיונות ליצור שיתוף-פעולה בין צעירי חולון לצעירי שכם של העדה לא עלו יפה.

מגיב ".א.ב":
צחוק הגורל הוא, כי את אשר לא הצליחו השומרונים במשך 1300 שנות שלטון מוסלמי, "הצליחו" צעירי המועדון השומרוני בשכם לעשות במלאות שש שנים לשלטון הישראלי בשטחים המשוחררים ... אולי כתוצאה משיתוף הפעולה השומרוני-ערבי, יגובש בשכם דור צעיר ערבי, אשר לא ישמור טינה לשומרונים בעיר. אך מאידך, עולה באפנו "סרחון" הכשלון של גורמים פנימיים בעדה ושל מוסדות הציבור להתייחס נכונה אל הצעירים בשכם. שומרוני חולון לא יכלו למצוא עד עתה את המכנה-המשותף בחילוקי-הדעות ביניהם, ועל אף שמספר צעירים מתוכם הושיטו יד מדריכה ועוזרת לצעירי המועדון בשכם, לא היתה לצעירים אלה, חברה שומרונית צעירה ומתקדמת מתושבי חולון, אשר תשמש להם דוגמה ומופת ואשר איתה יוכלו להגשים תוכניות של שיתוף פעולה למען קידום כלל השומרונים.

העתון מביע תקווה, שאפשר עוד "לשנות את התמונה", כדי שצעירי השומרונים בשכם יקודמו ולא יעסקו ב ... קידום ה "שבאב" הערביים בשכם ...

הערות: נח זבולוני הירבה לסקר את עדת השומרונים ובפרט לצטט את עיתון א.ב. חדשות השומרונים, ירחון אותו היה מקבל באופן קבוע, הכיר את עורכו, ואף זכה לכך שהירחון פרסם את מאמריו בשנת 2012. עובדה זו, סיגנון ותוכן הכתבה מביאים למסקנה שהיא נכתבה כנראה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


מעריב שיחות 1973

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב בן עמרם 5, חולון (מערכת א.ב. חדשות השומרונים) | שכונת נווה פנחס, חולון (שכונת השומרונים) | שכם, פלשתין (חראת סמארה (ח’ירבת סמארה) - הרובע השומרוני בשכם (משוער))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות