לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

תשובה ספורטיבית


מאת: ללא שם
פורסם: מעריב | שיחות (עמוד 22) - 26/08/1973 (יום ראשון)
משלחת של ראשי המועצות הדתיות בישראל, התייצבה בימים אלה לפני שר הדתות הד"ר זרח ורהפטיג והתריעה על המצב הכספי הקשה ההולך ומחמיר של המועצות הדתיות, שבחלקו נוצר בגין משרדו של השר המפגר בהעברת חלקו בתקציב המועצות הדתיות.

אחדים מחברי המשלחת קבלו על מדיניות משרד הדתות הנוהג בשרירות ומוחק סעיפים שאינם לפי רוחו, והנעשה שנה וחצי לאחר ביצוע אותו סעיף שבתקציב. הרב יעקב קצנלבוגן, מ"מ ראש המועצה הדתית בירושלים הוסיף וטען כי "מחיקה" זו אינה חוקית, כי לפי חוק השירותים הדתיים כל תקציב של מועצה דתית המאושר ע"י רשות מקומית, הנושאת בעול של שני שליש מהתקציב כולו, על משרד הדתות לתת את השליש הנותר. על טענה זו השיב השר, נכון הדבר כשמדובר בסעיפי תקציב המיועדים לשירותים דתיים אבל אחרת היא בסעיף שאינו קשור לדת כגון: ספורט ... תשובה זו "הקפיצה" את הרב י. קצנלנבוגן, שקם ואמר: טרם שמענו כי באיזו שהיא מועצה דתית בארץ ישראל קיים סעיף תקציב לצרכי ספורט, אולם תשובת השר היתה די ספורטיבית ...

הערות: נח זבולוני היה מקורב מאוד לרב יעקב קצנלבוגן מ"מ יו"ר המועצה הדתית בירושלים איתו שוחח כמעט מדי יום ביומו, גם לאחר הפסקת עבודתו ב "מועצה", למרות שלא כתב על המועצות הדתיות בזמן היותו דובר המועצה הדתית בירושלים, הרי במקרה זה, מאחר והכתבה עוסקת בכלל המועצות הדתיות, ובפרט אנקדוטה הקשורה ליעקב קצנלבוגן כנראה שהיא נכתבה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


מעריב שיחות 1973

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב החבצלת 12, ירושלים (המועצה הדתית - רבנות ירושלים) | רחוב יפו 30, ירושלים (משרד הדתות (משכנו הישן))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות