לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

"יוגה דתית" לכל דיכפין


מאת: ללא שם
פורסם: מעריב | שיחות (עמוד 24) - 17/09/1973 (יום שני)
"יוגה דתית" מבטיחה, לאחר אימונים יומיים במשך שבועיים של דקה אחת ליום, לחולל שינוי מהפכני ורדיקאלי באישיותו ובהתנהגותו של האדם, ולבנות לו תדמית ואישיות של ממש, ושיהיה "מקור לקנאת מבוגרים ומוקד להערצה של צעירים".

"הבטחה" זו פורסמה בכתב העת "מחשבת", היוצא לאור על-ידי "אל המקורות" בבני-ברק, המיועד במיוחד לבוגרי בתי הספר התיכוניים המשרתים בצה"ל.

במודעה, שפורסמה ב "מחשבת" תחת הכותרת "תרגילנו יהפוך אותך לאדם ממש", ובהסתמך על אגרת הרמב"ן, הוצא להתחיל בתרגיל פשוט מאוד והוא: "רכז את מחשבתך באחד האנשים שאתה בא אתם במגע, חשוב איזה מעלה יש בו שאין בך - זה הכל". תרגיל זה שמתאמנים בו במשך שבועיים, דקה אחת ליום, יחולל שינוי שיתן את אותותיו בך וכן בבאים איתך במגע.

"אינך מסכן אף אגורה - נאמר במודעה - אם לא יתאמתו הבטחותינו ולא תחוש בעצמך שינוי באישיותך ובהתנהגותך - לא תשלם דבר. אם לא תראה תגובות חיוביות ומפתיעות מצד בני משפחתך וחוג ידידך, תוכל להפסיק מיד ללא תשלום".

הערות: נח זבולוני ציטט את "מחשבת" כפי שניתן לראות בכתבה בעלת אופי דומה שהופיעה מאוחר יותר: דבר על מזג האויר .... עובדה זו, תוכן הכתבה וסגנונה מביאים למסקנה שהיא נכתבה כנראה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


מעריב שיחות 1973
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות