לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

מה דינו מיקרוגל בפסח?


מאת: (ע)
פורסם: דבר | ציתוטים (עמוד 10) - 16/04/1992 (יום חמישי)
השימוש במיקרוגל בפסח טורד את מנוחתם של רבנים רבים. בעקבות שאלות שהופנו אליהם, הרבנים הראשיים לישראל וכן הרב הראשי של רחובות שמחה הכהן קוק והרב התל-אביבי הצעיר והנמרץ יונה מצגר התירו שימוש במיקרו בפסח, בתנאי שימולאו תנאים אחדים.

אולם הרב עובדיה יוסף סבור אחרת. "נכון להחמיר שלא להשתמש במיקרוגל בפסח", פוסק הרב עובדיה. ההסבר לכך הוא, כי יש חשש שישאר חמץ בתוך המכשיר האלקטרוני, גם אחרי נקיונו.

לעומתו, הרב קוק מרחובות אומר כי מותר להשתמש במיקרו, בתנאי שלא משתמשים בו 24 שעות לפני ההכשרה לפסח, ואיך מכשירין? מנקים היטב את המכשיר מחמץ. לאחר מכן, יש להניח בתוכו מיכל מים ולהפעיל את המיקרו מספר דקות, כך שהאדים ינקו את דפנות המכשיר. עוד קובע הרב קוק, כי יש להכניס את המזון אל המיקרו רק בתוך קופסת קרטון.

בענין הלכתי אחר הקשור לפסח פוסק הרב קוק כי אדם המתארח במלון בפסח, חובת בדיקת החמץ מוטלת עליו.

הערות: תוכן הכתבה וסגנונה מתאים מאוד לכתבותיו האחרות של נח זבולוני, בפרט בנושא של פסקי הלכה בחיי היום יום. נראה כי הסימון (ע) בתחתית הכתבה אינו מלמד על סוכנות עתי"ם (שסומנה כעתי"ם במפורש). מספר אנשים שפגשתי טענו שנח זבולוני עבד גם בסוכנות עתי"ם (דבר שאינו ידוע לי), אך סביר שאם אמנם הידיעה הועברה מסוכנות זו, הרי יש מקום להניח שאבא הוא המקור לידיעה, בפרט שבאותה תקופה כתב כתבות נוספות הקשורות בכשרות לפסח. בפרט שמאוחר יותר כתב כתב דומה בשמו: פסח במיקרוגל


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר ציתוטים 1992

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב אברהם גולדברג 2, רחובות (מועצה דתית ורבנות רחובות) | רחוב הקבלן 45, ירושלים (מגורי הרב עובדיה יוסף)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.