לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

כמה כסף מגיע לשומרונים?


מאת: ללא שם
פורסם: מעריב | שיחות (עמוד 14) - 08/01/1973 (יום שני)
העדה השומרונית בחולון, המונה כיום כ-210 נפש, מתאוננת על המועצה הדתית המקומית, על שאינה דואגת להגיש שירותים דתיים לשומרונים, כמו ליתר תושבי המקום. עידוד לקובלנה זו קיבלו השומרונים בעל-פה ובכתב מחוגים במשרד הדתות - על כך מוסר בטאון השומרונים א.ב. בגליונו האחרון.

בנימים צדקה, עורך הבטאון, המגולל פרשה זו, מוסר כי המועצה הדתית בחולון משתתפת רק בסכום של 4,800 ל"י לשנה במשכורתו של חזן העדה. הקצבת משרד הדתות לשירותי דת לשומרונים מסתכמת בסך של 12 אלף ל"י לשנה. צדקה טוען, כי על המועצה הדתית בחולון להקציב סך של 24 אלף ל"י נוספות, לעדה השומרונית, שכן, לפי התקנות הקיימות, מקבלת כל מועצה דתית שני שלישים לכיסוי תקציבה מהעיריה ושליש אחד ממשרד הדתות. הוא מאשים לא במעט, ברשלנות זו, גם את אנשי העדה וראשיה, שמפני "חוסר רצון וחוסר תנופה מצדנו מעכבים את פתרונה" ...
Powered By Click for details


מעריב שיחות 1973

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב הרב קוק 7, חולון (מועצה דתית - הרבנות) | רחוב בן עמרם 5, חולון (מערכת א.ב. חדשות השומרונים) | שכונת נווה פנחס, חולון (שכונת השומרונים)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות