לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

הרב גורן לא הוזמן לכנס רבנים שידון במעמד הגולן על פי ההלכה

הכנס אורגן על ידי חנן פורת; גורן על שלא הוזמן: התנהגות שחצנית


מאת: (ע)
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 3) - 20/09/1992 (יום ראשון)
בעקבות הסערה שעוררה פסיקתו של הרב הראשי [לשעבר] לישראל, שלמה גורן, נגד קדושת רמת הגולן ובעד החזרתה לסורים, יתקיים השבוע בהיכל שלמה בירושלים כנס רבנים מיוחד, שיעסוק במעמדו ההילכתי של הגולן.

בכנס שאורגן על ידי "מטה אורות" בראשות ח"כ חנן פורת, ישתתפו הרבנים הראשיים לישראל, אברהם שפירא ומרדכי אליהו, וכן רבנים מהגולן, בהם הרב יגאל אריאל, שיציג עמדה חדשנית לגבי קדושת הגולן, כחלק מארץ ישראל. הרבנים ישמעו גם הרצאה מפי האלוף (מיל.) יוסי פלד על חשיבותו האסטרטגית של הגולן.

הרב גורן, כמובן לא הוזמן לכנס, מחשש שיתעמת עם רבני הגולן ויהיה "פיצוץ גדול", כדברי אחד המארגנים.

מעריכים כי השר הממונה על משרד הדתות, עוזי ברעם, שהביע התנגדות להתבטאויות של רבנים בנושאים פוליטיים, יתנגד לקיום הכנס. רבנים הביעו מחאה על התערבותו של ברעם והדגישו, כי מחובתם של רבנים לפסוק בכל עניין חשוב.

הרב גורן מסר כי מארגני הכנס נוהגים בצורה שחצנית בכך שלא הזמינו אותו. "אם רוצים להתווכח, צריכים לשמוע גם את הצד השני. נראה שכאן הם יתווכחו עם עצמם. מה זה, הפקרות ?" אמר גורן.

לדבריו, השבוע הוא מתכוון לפרסם מאמר נוסף, בו יוכיח כי הגולן אינו שייך לארץ ישראל ודינו כדין סוריה. "בביטאון של הרבנות הראשית מלפני מספר שנים כתבתי", סיפר גורן, "כי לדעת הרמב"ן, מצוות השמיטה אינה חלה על הגולן וגבולות השמיטה בצפון הם בעכו, ומכאן שהגולן לא חלק מארץ ישראל הקדושה".

דפים בנושא:


הערות: נח זבולוני היה מקורב לרבנים המופיעים בכתבה, והירבה לצטט אותם. כן התייחס בכתבות קודמות המופיעות ב "דפים בנושא" לדעתו של הרב גורן על קדושת רמת הגולן, ובמחלוקת בינו לבין שאר רבני הציונות הדתית. עובדות אלה, תוכן הכתבה וסגנונה מביאים למסקנה שהיא נכתבה כנראה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1992

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: שדרות דוד המלך 51, תל אביב (הבית של הרב שלמה גורן) | רחוב המלך ג’ורג’ 58, ירושלים (היכל שלמה) | רמת הגולן
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות