לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

מקסים גורקי על חיים נחמן ביאליק


מאת: ללא שם
פורסם: מעריב | שיחות (עמוד 14) - 08/03/1973 (יום חמישי)
היהודים בפולין הצטרפו לכלל ישראל וציינו אף הם את יום הולדתו ה-100 של המשורר חיים נחמן ביאליק. בשבועון "פאלקסשטימע", המופיע בווארשה, פורסמו שני מאמרי הערכה על ביאליק, אחד בשפת אידיש והשני בפולנית. כן תורגמו שניים משיריו לפולנית.

מאמר ההערכה באידיש משתרע על שלושה עמודים ובו הערכה מפורטת על יצירותיו ותולדות חייו של המשורר. כן מובאים דעותיהם של משוררים וסופרים על ביאליק. המאמר מסתיים בדברי מקסים גורקי, הסופר הרוסי, בוועידה הארצית הראשונה של הסופרים הסובייטים, שהתקיימה במוסקווה בספטמבר 1934, חדשים מספר לאחר פטירת המשורר: "אצל היהודים נפטר לא מזמן המשורר הכמעט גאוני, ביאליק".

אגב, הגיעה אלינו תמונה נדירה של ביאליק מלפני למעלה מארבעים שנה ובה הוא נראה בחברת אורי צבי גרינברג ויוסף קלארמן (משמאל), בבזל, בעת שנערך שם הקונגרס הציוני ה-17.

דפים בנושא:
Powered By Click for details


מעריב שיחות 1973

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: Steinenberg 14, בזל, שוויץ (Stadtcasino - מקום כינוסי הקונגרסים הציוניים) | 5 Nowogrodzka, ורשה, פולין (מערכת פאלקס שטימע (משוער))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות