לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

ברכה לענגון - מיהדות רומניה


מאת: ללא שם
פורסם: מעריב | שיחות (עמוד 11) - 04/12/1966 (יום ראשון)
יהדות רומניה הצטרפה אף היא לאלה, שבירכו את ש"י עגנון לרגל קבלת פרס נובל, ובטאונה "כתב עת" פותח את עמודו הראשון ב "שי" ברכות לש"י עגנון שליט"א:
"גילה ורינה בתוך כל תפוצות ישראל, רבי ש"י עגנון הוענק בפרס נובל ונתקיים בו מקרא שכתוב "וראו כל עמי הארץ את שם ה' כי נקרא עליך".

"כתב עת" היוצא לאור בשלוש שפות - בעברית, באידיש וברומנית - מביא בכל מהדורותיו קטעים מכתבי ש"י עגנון וכן את הביאוגרפיות ואת התצלומים של מקבלי הפרס, ש"י עגנון ונלי זקס.

הערות: נח זבולוני ציטט רבות את "כתב עת" ביטאון יהדות רומניה, ובדרך כלל טרח לציין שביטאון זה כתוב ב-3 שפות (בדיוק כמו בכתבה זו). עובדה זו, תוכן הכתבה וסגנונה מביאים למסקנה שהיא נכתבה כנראה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


מעריב שיחות 1966

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: 9-11 Sfanta Vineri, בוקרשט, רומניה (העיתון "כתב עת" - Revista Cultului Mozaic - בהוצאת איגוד הקהילות היהודיות) (איגוד הקהילות היהודיות ברומניה, ובית הכנסת כורל (המרכזי)) | רחוב קלוזנר 16, ירושלים (ביתו של ש"י עגנון)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.