לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

עגנון - ברוסית


מאת: ללא שם
פורסם: מעריב | שיחות (עמוד 15) - 05/12/1966 (יום שני)
בחוברת כסלו תשכ"ז של "מאזניים" מתפרסמת ברכה, בלשון העברית, לש"י עגנון, ששיגר אליעזר פודריאצ'יק, סופר "סאוועטיש היימלאנד" בריגה, לפי מענו של ד"ר צבי הרכבי. וזו לשון הברכה:
מיטב האיחולים לסופר הדגול. תרומתו המפתיעה בספרות העברית פוריה ורבת ערך. יצירותיו הקוסמות הזינו, מזינות ויוסיפו להזין דורות. לש"י עגנון כה לחי.


א. פודריאצ'יק (שבאחרונה הוא חותם בעברית קבלן ), למד בישיבת הרב צירלסון בקישינוב ובסמינר של ד"ר מארק בצ'רנוביץ, שם שימש עד 1940 מורה לספרות העברית. כעת הוא עוסק במחקר היסטורי-רטרוספקטיבי בארבע המאות האחרונות בתולדות ישראל (באידיש). בן ציון גולדברג מקדיש לו פרק ברשמי מסעו בבריה"מ.
הסופר השתתף בימים אלה בכנס לבעיות אידיש, שנערך במוסקבה.

גם הסופר העברי יוסף קליינמן, איש אורנבורג, שיגר מברק ברכה לעגנון.

בקובץ הסיפורים העבריים המתורגמים, שיצא זה-לא-כבר במוסקבה, כלול גם אחד מסיפורי עגנון בלוויית דברי הערכה ורשימה ביבליוגראפית.

הערות: צבי הרכבי היה אחד ממקורותיו הבלעדיים של נח זבולוני, בנוסף נח זבולוני הירבה לסקר את הכתבות המופיעות בסאוועטיש היימלאנד. כמו כן, בכתבה שפורסמה מאוחר יותר, מתוארים בפרוטרוט הפרטים שבכתבה זו: מברק תנחומים באידיש על מות עגנון - מריגה עובדות אלה, תוכן הכתבה וסגנונה מביאים למסקנה שהיא נכתבה כנראה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


מעריב שיחות 1966

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: ריגה, לטביה | רחוב קפלן 6, תל אביב (אגודת הסופרים היא המוציאה לאור של כתב העת מאזנים) (בית הסופר - אגודת הסופרים העבריים בארץ ישראל) | מוסקבה, רוסיה (קירוב 5 (מוסקבה העתיקה) - מערכת סאוועטיש היימלאנד (משוער)) | רחוב המלך ג’ורג’ 58, ירושלים (הרב צבי הרכבי היה מנהלה של הספריה התורנית בהיכל שלמה) (היכל שלמה) | רחוב קלוזנר 16, ירושלים (ביתו של ש"י עגנון)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות