לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

בהוראת בי"ד העדה החרדית

7 רבנים מירושלים נגד פגישות תלמידים עם לא-יהודים


מאת: ללא שם
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 3) - 10/03/1986 (יום שני)
שבעה רבנים מירושלים פירסמו אתמול פסק הלכה שבו הם קוראים לאסור מפגשים של תלמידים יהודיים עם תלמידים שאינם יהודים. "אנו פוסקים שאסור לשלוח תלמידים למיפגשים עם גויים, הדבר מהווה סכנה לקיום האומה בעתיד. אנו קוראים למשרד החינוך לבטל לאלתר את החלטתו בדבר המיפגשים המשותפים עם ילדי הגויים", נאמר בפסק ההלכה.

הרבנים הם: זאב דב סלונים רב מרכז העיר ירושלים, הרב שלמה זלמן אוירבך ראש ישיבת "קול תורה" בירושלים, הרב בן ציון אבא שאול מראשי ישיבת "פורת יוסף", ראש ישיבת "פורת יוסף" הרב יהודה צדקה, הרב דוד עובדיה, הרב יהושע נויבירט וחבר בית הדין הגבוה הרב אליעזר יהודה וולדינברג.

רבנים אלה פוסקים עוד כי החלטת מועצת החינוך הממלכתי הדתי שהגבילה את המיפגשים למסגרות חד מיניות ובגיל מבוגר - פסולה. "אנו קוראים לבטל החלטה מזיקה זאת וכמובן לא לבצעה ואפילו לא לתכננה".

הערות: נח זבולוני הירבה לצטט את פסקי הדין של בי"ד העדה החרדית. עובדה זו, תוכן הכתבה, פירוט שמות גדולי ישראל, וסגנון הכתבה מביאים למסקנה שהיא נכתבה כנראה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1986

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב נתן שטראוס 26, ירושלים (בית דין צדק העדה החרדית, מזכירות העדה החרדית - בנייני זופניק) | רחוב שבטי ישראל 27, ירושלים (מינהל החינוך הדתי - משרד החינוך)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות